https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-ma-v-provozu-druhy-koupaci-biotop-koupaliste-lhotka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha má v provozu druhý koupací biotop, koupaliště Lhotka

13.7.2018 09:57 | PRAHA (Ekolist.cz)
K čištění vody se nepoužívají chemické látky.
K čištění vody se nepoužívají chemické látky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na konci června Praha 4 znovuotevřela koupaliště Lhotka. To v nedávné době prošlo obnovou, zásadní proměnou je, že o čištění vody se stará příroda. Lhotka je tzv. biotopové koupaliště. Pro návštěvníky je k dispozici koupací jezero o rozloze 5.570 m2 s maximální hloubkou v plavecké části 3,25 metru a v neplavecké části do 1 metru. Informuje o tom Praha 4.
 

Od 29. června, kdy bylo koupaliště zpřístupněno veřejnosti, až dodnes, se průměrná denní návštěvnost pohybuje nad číslem 700. Rekord koupaliště zaznamenalo minulý čtvrtek, kdy se přišlo vykoupat 1.589 lidí.

Teplota vody v koupací nádrži je v teplých a slunečných dnech kolem 24,5 stupně Celsia a kvalita vody je podle provozovatele stále velmi dobrá.

K čištění vody se nepoužívají chemické látky. Voda se čistí mechanicky a biologicky v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě. Biotopové čištění vody je tak vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Přírodní koupaliště je svým provozem také šetrnější k životnímu prostředí.

„Čistota vody je naší prioritou, a proto její kvalitu neustále sledujeme,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Její kvalitu kontroluje také hygienická stanice, která na koupališti bude pravidelně odebírat vzorky.“

Za celodenní vstupné zaplatí dospělí 100 Kč, děti, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP 80 Kč, pokud přijdou až po jedné hodině odpoledne, zaplatí 80 Kč, respektive 60 Kč. Pro děti do 1 roku je vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je výhodné rodinné vstupné, za jednoho dospělého a jedno dítě se platí 130 Kč, za dva dospělé a jedno dítě 260 Kč a za každé další dítě jen 30 Kč. Stálým návštěvníkům se určitě vyplatí předplatné.

V Praze již koupací biotop jeden je, v Radotíně. Další by měl vzniknout v pražských Kyjích a jeden malý by měl vzniknout ve Stromovce.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist