https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-necha-vybudovat-protipovodnovou-ochranu-trojskeho-kanalu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha nechá vybudovat protipovodňovou ochranu trojského kanálu

9.11.2023 00:47 | PRAHA (ČTK)
Foto | ŠJů (cs:ŠJů) / Wikimeda Commons
Hlavním městem vlastněná Pažská vodohospodářská společnost (PVS) nechá za 162,8 milionu korun bez DPH vybudovat uzávěru plavebního kanálu Troja, která bude sloužit jako protipovodňová ochrana. Práce pro městskou firmu udělá sdružení společností Strabag a Strabag Water. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek.
 

Uzávěr umožní převádění povodňových průtoků plavebním kanálem a plavebními komorami Podbaba v případě velké vody. "Máme vybraného zhotovitele, nyní probíhají přípravné práce k předání staveniště a předpokládaný termín zahájení prací je 1. prosince," řekla ČTK Hana Kletečková z PVS.

Uzávěr o šířce 22,5 metru bude podle informací PVS tvořit betonová spodní stavba s břehovými křídly a pohyblivou hradicí konstrukcí. Po dokončení stavby, která má trvat 22 měsíců, bude možné otevírání horních vrat obou plavebních komor na dolním konci kanálu před příchodem povodně. Dále budou umožněny revize po povodních a opravy plavebního kanálu a plavebních komor.

Pražský magistrát vložil od velkých povodní v roce 2002 do protipovodňové ochrany města na čtyři miliardy korun. Město nechalo vybudovat asi 20 kilometrů zábran a vrata uzavírající Čertovku, na Rokytce v Libni vznikla čerpací stanice a protipovodňové uzávěry přítoků této říčky. Město postupně revitalizuje i potoky a říčky a buduje protipovodňové valy. Zatím nevyřešena je ochrana Šáreckého údolí, Lahovic, Lahoviček a Sedlce.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

9.11.2023 05:47
A kdy nechá Praha postavit most ( padací ) na plavební komoře v Podbabě, alespoň pro auta do 3,5t a městskou dopravu, co ?
Kdy se stále čeká na most na pražském okruhu - Suchdol !
Odpovědět

Radek Čuda

14.11.2023 15:17 Reaguje na smějící se bestie
Padací most nebude, natož přes komoru, bude klasický most pro místní obslužnost o kus níž, ale ne dokud nebude dokončena příslušná část okruhu (518+519) ... bo jinak by se z toho na obou březích s prominutím posrali, protože takovou zkratku by si jen tak někdo nenechal ujít.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

11.11.2023 10:44
V Praze je blaze! V Praze se před povodní chrání i sportoviště, ale jinde
nejsou peníze ani na ochranu vesnic a měst před povodní. Ještě že tu máme
Prahu, aby byly kde utrácet peníze!
Odpovědět

Radek Čuda

14.11.2023 15:11 Reaguje na Břetislav Machaček
Praha si to platí ze svého a stát jí na to nedá lautr nic, takže co je jinde jí může být úplně šumák.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist