https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-rozdeli-mezi-42-zadatelu-o-dotace-na-vymenu-kotle-6-87-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha rozdělí mezi 42 žadatelů o dotace na výměnu kotle 6,87 milionu korun

5.12.2022 17:47 | PRAHA (ČTK)
Oheň v kotli
Oheň v kotli
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský magistrát rozdělí mezi druhou skupinu 42 žadatelů o dotace na výměnu kotle 6,87 milionu korun. Celkem město v tzv. poslední výzvě rozdá přes 11,85 milionu Kč, což je zhruba stejně jako v předešlé fázi. Vyplývá to z dokumentu, který schválili městští radní. Peníze jsou určené pro nízkopříjmové rodiny. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší. První výzva tzv. kotlíkových dotací začala v červenci 2015, peníze na tyto dotace dostává magistrát od ministerstva životního prostředí.
 

Projekt je zaměřený na vlastníky rodinných domů, bytů nebo trvale obývaných staveb původně určených pro rekreaci, kteří k vytápění stále používají ekologicky nevyhovující kotel na pevná paliva a spadají do skupiny nízkopříjmových domácností.

Za peníze si mohou žadatelé pořídit místo běžného kotle na tuhá paliva například tepelné čerpadlo, kotel na biomasu nebo plynový kondenzační kotel. Na každé zařízení může čerpat jinou maximální možnou částku. Nejvíce peněz magistrát rozdělí na výměnu kotlů za tepelná čerpadla, kdy na ně žadatelé mohou dostat až 180.000 korun, což je nejvíc ze všech druhů alternativních zdrojů tepla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

5.12.2022 18:45
Pak že komunismus nemůže fungovat. A přitom komunistické
"každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb"
se realizuje právě v Praze. To je cca 150 tis. Kč které v průměru obdrží každá z daných chudších rodin.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.12.2022 21:11 Reaguje na Richard Vacek
Taky mi to připadá přehnané. Ale když to ouředníci pohlídají, logiku to má. Pořád lepší, než aby to odčerpal Agrofert.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

7.12.2022 14:05 Reaguje na Richard Vacek
Hlavně tohle jsou fakt z pohledu rozpočtu drobné plus domácností, které v Praze pořád ještě topí pevnými palivy je podle posledních údajů už pět a půl a jsou to opravdu lidi, kteří nemají.

Jinak ty kondenzáky jakž takž chápu, biomasa ok, ale ta TČ mi přijdou na hlavu, bo 180 litrů není zas taková hitparáda a pokud si to někdo napere na stávající otopnou soustavu, tak se bude asi dost divit. A že by ta cílová skupina ze svého přihodila pár desítek tisíc, minimálně, a udělala to aspoň trochu smysluplně, to přirozeně nehrozí.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist