https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-rozdeli-na-dotacich-v-zivotnim-prostredi-45-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha rozdělí na dotacích v životním prostředí 45 milionů korun

12.5.2020 00:18 | PRAHA (ČTK)
Hlavní město podpoří 174 projektů například z oblasti veřejné zeleně, ekologické výchovy a vzdělávání nebo adaptace na klimatickou změnu. / Ilustrační foto
Hlavní město podpoří 174 projektů například z oblasti veřejné zeleně, ekologické výchovy a vzdělávání nebo adaptace na klimatickou změnu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Žadatelé o dotace na zlepšování životního prostředí si v Praze letos rozdělí 45 milionů korun. Hlavní město podpoří 174 projektů například z oblasti veřejné zeleně, ekologické výchovy a vzdělávání nebo adaptace na klimatickou změnu. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Na magistrát dorazilo od 173 žadatelů 293 žádostí v celkové výši zhruba 105,56 milionu.
 

Úřad zaznamenal nejvyšší počet žádostí v ekologické výchově. Na magistrát jich dorazilo 97 a město jich podpoří 54 v celkové částce 11,44 milionu korun. Druhou nejpočetnější skupinou jsou projekty adaptace na klimatickou změnu, v níž město rozdělí 11,81 milionu korun mezi 38 projektů.

Peníze půjdou také na veřejnou zeleň, zelené učebny nebo ochranu životního prostředí. Podpořena bude výuka a vzdělávací programy pro školy, a to celkovou částkou 7,85 milionu korun.

Město část projektů vyřadilo také kvůli formálním pochybením. Z 293 podaných žádostí jich splňovalo všechny náležitosti 271.

Praha se v životním prostředí chce zaměřit mimo jiné na boj se suchem. Při něm chce budovat nádrže na zadržení vody, sázet stromy, opravovat rybníky a vodní toky a změnit druhové složení lesů a zeleně. Město mění způsob hospodaření na svých polích, která zmenšila na maximálně pětihektarová a nyní hledá zájemce, kteří na nich budou hospodařit podle pravidel ekologického zemědělství.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JD

Jiří Daneš

12.5.2020 11:05
Je to skutečně k smíchu, to magistrátní úsilí. Zkuste hádat proč.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist