https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-spustila-kampan-za-spravne-nakladani-s-odpady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha spustila kampaň za správné nakládání s odpady

5.1.2018 18:26 | PRAHA (ČTK)
V rámci kampaně město rozeslalo všem vlastníkům nemovitostí informační letáky s odpadovou tematikou.
V rámci kampaně město rozeslalo všem vlastníkům nemovitostí informační letáky s odpadovou tematikou.
Zdroj | Praha.eu
Pražský magistrát spustil kampaň vyzývající k čistotě v blízkosti sběrných nádob na odpad a ke správnému nakládání s odpadem. V ulicích jsou od přelomu roku na reklamních plochách zelené plakáty s vyobrazením popelnice na směsný odpad s nápisem Popelnice nejsou černá díra. Dnes o tom informoval magistrát hlavního města. Kampaň bude pokračovat celý letošní rok.
 

V rámci kampaně město rozeslalo všem vlastníkům nemovitostí informační letáky s odpadovou tematikou. Celkem bylo do schránek doručeno 85.000 kusů. Stejný krok připravuje magistrát na červen, kdy se lidé z letáků dozví další informace o této problematice. Ze letáky a dosud vylepené plakáty magistrát zaplatil 108.440 korun bez DPH. Informace o nakládání s odpady by se myl objevit také v městské hromadné dopravě.

Metropole tak reaguje na nepořádek kolem popelnic, kontejnerů i odpadkových košů. Zejména na sídlištích lidé odkládají k popelnicím objemný odpad či elektrozařízení. Správným místem, kam tento odpad odevzdávat, jsou sběrné dvory. Objemný odpad patří do velkoobjemových kontejnerů, které jsou v pravidelných intervalech rozmisťovány v ulicích. Tyto služby mají Pražané zdarma.

"Chceme se pokusit ještě zlepšit ekologické chování občanů při nakládání s odpadem, a tím zvýšit čistotu našeho města. Většina lidí přece chce žít v čistém a upraveném prostředí," uvedla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Šetrnému nakládání s odpadem mají pomoci také kompostéry na bioodpad, kterých v letošním roce hlavní město rozdá 1750 kusů.

V Praze je celkem 18 sběrných dvorů. Zde je možné odevzdávat nábytek, zařízení domácností, suť z bytových úprav, odpad z údržby zeleně, kovový odpad, nebezpečné složky komunálního odpadu, pneumatiky nebo vyřazená elektrozařízení. Sběrný dvůr je například v dejvické ulici Proboštská, v Puchmajerově ulici v Jinonicích nebo v ulici Zakrytá v Záběhlicích.

Harmonogram přistavování velkoobjemových kontejnerů připravují úřady městských částí ve spolupráci se svozovou společností Pražské služby. Termíny jsou většinou zveřejněny v tisku nebo na webu městské části.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JB

Jen B.

8.1.2018 21:22
Tyhlety letáky jsou úplně k ničemu, podobně jako "Nejedeš načerno?". Ta malá část mentálně zaostalých Čechů netřídí už ze svého egoistického nebo židoistického principu a nezmění to nic než bič. Pokud teoreticky jde u někoho o pouhou "neznalost", tak jste to měli psát ve vietnamštině aj. cizích jazycích. Ale dost možná jde o jejich prasáckou "kulturu" podobně jako u cik...
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist