https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-zridi-komisi-pro-elektromobilitu-budou-v-ni-politici-a-manazeri
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha zřídí komisi pro elektromobilitu, budou v ní politici a manažeři

11.3.2024 14:59 | PRAHA (ČTK)
Praha aktuálně v souvislosti s elektromobilitou pracuje především na přípravě sítě lamp veřejného osvětlení na instalaci elektronabíječek.
Praha aktuálně v souvislosti s elektromobilitou pracuje především na přípravě sítě lamp veřejného osvětlení na instalaci elektronabíječek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | praha.eu
Pražský magistrát ustanoví komisi pro rozvoj elektromobility v metropoli. Dnes to schválili radní města. V komisi, která bude působit jako poradní orgán rady, zasednou zástupci stran v zastupitelstvu, úředníci, manažeři městských firem či odborníci. Praha aktuálně v souvislosti s elektromobilitou pracuje především na přípravě sítě lamp veřejného osvětlení na instalaci elektronabíječek.
 

"Vzniká nám tu potřeba širší odborné diskuze," řekl ke zřízení komise náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Dodal, že do instalace technologií pro elektronabíječky do lamp veřejného osvětlení město v posledních třech letech investovalo 220 milionů korun.

Smlouvy jsou podle Hřiba na akce za dalších 90 milionů korun. Doplnil, že do roku 2030 chce mít město hotovo 800 lamp, z nichž v každé budou moci být dvě nabíječky. Praha zatím lampy modernizuje tak, aby bylo možné zařízení nainstalovat, na samotné osazení a provoz elektronabíječek připravuje koncesní řízení.

Předsedou nové komise bude pirátský zastupitel a šéf výboru pro zahraniční vztahy a EU fondy zastupitelstva Jaromír Beránek, za opozici bude členem Patrik Nacher (ANO). Kromě politiků v orgánu zasednou například šéf magistrátní komise pro životní prostředí a někdejší ministr Martin Bursík, magistrátní úředníci, zástupci městských firem Pražská energetika, Operátor ICT a Technologie hlavního města Prahy či pověřenec ministra dopravy pro čistou mobilitu Jan Bezděkovský.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

12.3.2024 05:32
Pravděpodobně se jedná o nástupce předchozí komise pro zavádění vozidel se spalovacím motorem, která vystřídala komisi pro zavádění koňských povozů.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist