https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazane-kazdy-rok-vyhodi-az-deset-tun-odpadu-mimo-popelnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražané každý rok vyhodí až deset tisíc tun odpadu mimo popelnice

4.12.2015 08:33 | PRAHA (ČTK)
Množství odpadu pohozeného v okolí nádob na odpad se v Praze už několik let pohybuje v rozmezí sedm až 10 tisíc tun ročně
Množství odpadu pohozeného v okolí nádob na odpad se v Praze už několik let pohybuje v rozmezí sedm až 10 tisíc tun ročně
Pražané každý rok vyhodí až deset tisíc tun odpadu mimo popelnice. Nejčastěji to je stará elektronika, nábytek nebo koberce odložené u popelnic nebo žvýkačky a nedopalky kolem odpadkových košů. Upozornit na to má informační kampaň, informovaly Pražské služby (PS).
 

"Množství odpadu pohozeného v okolí nádob na odpad se v Praze už několik let pohybuje v rozmezí sedm až 10 tisíc tun ročně. Podle našich údajů by takový objem odpadu zaplnil Mariánské náměstí v Praze do výšky asi 30 metrů," řekl mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana.

Maskoty kampaně jsou plyšoví potkani, kteří budou k vidění v ulicích a u vybraných škol. Součástí jsou i reklamní spoty v rádiích a na velkoplošných obrazovkách. Děti mohou ve vědomostním kvízu soutěžit o hračky.

Pražané každý rok vyprodukují zhruba 400 000 tun komunálního odpadu. Například v roce 2013 to bylo 400 908 tun, což bylo o zhruba 8000 tun méně než v roce 2012. Město každoročně vydá na zpracování odpadu přibližně 1,2 miliardy korun. Více než polovinu celkového množství odpadu tvoří směsný odpad, v roce 2013 to bylo 250 212 tun. Na druhém místě je velkoobjemový odpad, kterého bylo v tomto roce 32 419 tun.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Li

Lili

5.12.2015 16:47
Je to hnus, bohužel v tom Pražané nejsou sami :/
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

6.12.2015 05:42
Milá ČTK, co to je velkoobjemový odpad?
Ono je to trochu jinak objemný odpad se ukládá do VOK (velkoobjemových kontejnerů). Tak příště líp!
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist