https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazane-loni-vyhodili-292-tun-starych-pneumatik-vic-nez-drive
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražané loni vyhodili 292 tun starých pneumatik, víc než dříve

27.3.2018 03:22 | PRAHA (ČTK)
Pražané za minulý rok vyprodukovali 304.325 tun směsného a tříděného odpadu. V popelnicích na směsný komunální odpad skončilo 250.198 tun, zbývajících 54.127 tun lidé vyhodili do kontejnerů na tříděný odpad. V Praze sváží odpad kromě Pražských služeb také firmy AVE.CZ, IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a KOMWAG. Praha má dvě desítky sběrných dvorů, z nich sedm provozují Pražské služby. / Ilustrační foto
Pražané za minulý rok vyprodukovali 304.325 tun směsného a tříděného odpadu. V popelnicích na směsný komunální odpad skončilo 250.198 tun, zbývajících 54.127 tun lidé vyhodili do kontejnerů na tříděný odpad. V Praze sváží odpad kromě Pražských služeb také firmy AVE.CZ, IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a KOMWAG. Praha má dvě desítky sběrných dvorů, z nich sedm provozují Pražské služby. / Ilustrační foto
Foto | Martin Mach / Ekolist.cz
Pražané loni do sběrných dvorů odevzdali 292 tun starých pneumatik, což je o téměř o 32 tun více než v roce 2016. Poplatek za odevzdání jedné pneumatiky v pražských sběrných dvorech je 25 až 100 korun. Informovaly o tom Pražské služby. Řidiči mohou dosloužilé pneumatiky odložit také u výrobců, distributorů a prodejců, kteří mají povinnost pneumatiky převzít k ekologické likvidaci bezplatně. Jejich seznam je na webu ministerstva životního prostředí.
 

"Obecně lze říci, že převažuje obutí osobních a užitkových aut s maximální hmotností do 3500 kilogramů," uvedl tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Ve sběrných dvorech očekávají, že zde velké množství lidé odloží s koncem března, kdy končí povinnost zimního obutí aut. Z pneumatiky se při ekologické likvidaci nejprve oddělí jednotlivé materiály a pryž se nadrtí na granulát, který se využívá ve stavitelství nebo v gumárenském průmyslu. Staré pneumatiky se také využívají jako technické zabezpečení skládek.

Pražané za minulý rok vyprodukovali 304.325 tun směsného a tříděného odpadu. V popelnicích na směsný komunální odpad skončilo 250.198 tun, zbývajících 54.127 tun lidé vyhodili do kontejnerů na tříděný odpad. V Praze sváží odpad kromě Pražských služeb také firmy AVE.CZ, IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a KOMWAG. Praha má dvě desítky sběrných dvorů, z nich sedm provozují Pražské služby.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

HK

Hana Klánová

10.10.2018 10:03
Kamarádka si nedávno koupila nějaké levné pneumatiky z nejmenovaného obchodu. Od začátku se mi to zdálo divné, protože byly opravdu podezřele levné. Penumatiky jí vydržely ani ne 2 roky a i tak s nimi měla mezitím velké problémy. Podle mně je lepší si připlatit za kvalitní pneumatiku, než řešit takové problémy. My máme například Oktávku a před 2 roky jsme si koupili přímo tyto https://www.pneuok.cz/alu-kola/brock/rc29-hgvp-8j-x-18-5-112-et50-57.1-kod-304286br/ a dodnes jezdí bezproblémově a je na ně spoleh. Takže za mě levné pneu rozhodně ne.
Odpovědět
reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist