https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/predsedou-dozorci-rady-lesu-cr-je-rektor-ceske-zemedelske-univerzity-sklenicka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Předsedou dozorčí rady Lesů ČR je rektor České zemědělské univerzity Sklenička

17.1.2023 00:07 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička.
Rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička.
Předsedou dozorčí rady státního podniku Lesy České republiky (LČR) se minulý týden stal rektor pražské České zemědělské univerzity (ČZU) Petr Sklenička. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Dosud byl předsedou devítičlenné dozorčí rady ředitel Závodu lesní techniky LČR Jaromír Kříha. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
 

Sklenička je členem dozorčí rady LČR od listopadu 2021. Od roku 2018 je rektorem České zemědělské univerzity. Specializuje se na adaptaci krajiny na sucho a povodně a na ochranu krajiny a půdy. Je zakladatelem Centra pro vodu, půdu a krajinu při ČZU. Formuloval základní principy takzvané Chytré krajiny proti suchu a povodním jako modelu krajiny adaptované na klimatickou změnu.

"Jsem přesvědčený, že jeho zkušenosti pomohou podniku účinně se na změnu klimatu adaptovat. Tedy že budeme mít pestřejší a zdravější lesy, které zde zůstanou i dalším generacím," uvedl ke Skleničkovu zvolení ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Dozorčí radu Lesů ČR tvoří tři členové zvolení zaměstnanci a šest lidí jmenovaných ministrem zemědělství.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

17.1.2023 07:09
Za mě palec nahoru, snad se začne blýskat u LČR na lepší časy z pohledu adaptačních opatření u státního podniku.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist