https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/predstaveni-na-salcburskem-festivalu-narusili-klimaticti-aktiviste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Představení na Salcburském festivalu narušili klimatičtí aktivisté

22.7.2023 19:45 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Klimatičtí aktivisté ze skupiny Poslední generace (Letzte Generation) narušili v pátek představení na Salcburském hudebním festivalu. Informovala o tom dnes agentura DPA.
 

"My všichni jsme poslední generace," křičeli členové klimatické skupiny na premiéře nového zpracování hry Kdokoli rakouského dramatika Huga von Hofmannsthala. Následně byli aktivisté z představení, kterému přihlíželo 2000 diváků, vyvedeni.

Agentura APA upozornila, že výkřiky aktivistů z hlediště se ozvaly poté, co na jeviště vběhli lidé v reflexních vestách a na kulisy nasprejovali velký oranžový flek. Tito "klimatičtí aktivisté" ovšem byli součástí představení, jehož aktuální zpracování režisérem Michaelem Sturmingerem tematizuje i klimatickou tíseň, tedy obavy z následků klimatických změn.

Skupina Poslední generace protestuje v řadě zemí Evropy proti podle nich nedostatečným opatřením, která vlády přijímají v boji se změnami klimatu. Aktivní je především v Německu, Rakousku či Itálii. V minulosti členové uskupení blokovali provoz na velkých dopravních tepnách či letištích. Dříve se snažili pozornost k otázce změn klimatu připoutat také tím, že polévali různými tekutinami známé obrazy v muzeích a galeriích.

Salcburský festival je každoroční přehlídkou činohry, klasické hudby a opery v rodišti skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Jde o jednu z nejslavnějších akcí svého druhu na světě. Její první ročník se konal v roce 1920. Letos začaly slavnosti 20. července a potrvají do 31. srpna. Slavnostní zahájení je naplánováno až na 27. července. Na programu festivalu je 179 představení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

23.7.2023 10:11
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hoffman-vidi-jak-teroristicka-omladina-znicila-prestiz-ekologu-A-penize-nesmrdi-740056
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist