https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pres-25-000-dobrovolniku-dnes-zacne-uklizet-v-lesich-parcich-ci-na-hristich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přes 25 000 dobrovolníků dnes začne uklízet v lesích, parcích či na hřištích

13.10.2022 08:25 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Přes 25 000 dobrovolníků dnes začne uklízet v lesích, parcích či na hřištích v celém Česku. Podle organizátorů z České rady dětí a mládeže jsou naplánovány stovky akcí, které potrvají do 16. října. Kromě úklidu budou lidé zvelebovat své okolí třeba vysazováním stromů nebo výrobou krmítek.
 

"Akci pojedenácté pořádá Česká rada dětí a mládeže s cílem, přivést mladé lidi k dobrovolné práci pro své okolí a ukázat, že mohou sami změnit věci, které se jim nelíbí," uvedla mluvčí rady Soňa Polak. "Naplánováno mají zatím přes 400 akcí, mezi kterými jsou například úklidy lesů, parků, dětských hřišť a školních pozemků, výsadby stromů a keřů nebo třeba sběr lesních plodů pro zvěř, výroba krmítek pro ptáky," popsala cíle dobrovolníků.

Vylepšit své okolí se dobrovolníci chystají i prostřednictvím sociálních projektů. Budou třeba navštěvovat seniory, pomáhat dětem s postižením nebo vypomáhat v útulcích pro zvířata.

V deseti předchozích ročnících akce bylo připraveno přes 5000 projektů. "Spontánně v nich pomáhalo téměř 300 000 dobrovolníků," doplnila Polak.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

13.10.2022 11:14
Takže vlastně - akce Z, že.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

13.10.2022 11:28 Reaguje na smějící se bestie
No a proč ne?
Tohle funguje zcela běžně v těch šťastných končinách, kde se o nějaké budování socialismu nepokoušeli.
Ostatně, ono to nebylo nic neobvyklého ani za první republiky ... i když teda PETky tenkrát moc nefrčely.-)))
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist