https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prezidentem-se-stal-milos-zeman-zastance-dostavby-temelina-a-zasahu-na-sumave?ids%5Bxe8db6bbfe6b46d3a79e2a73db9abcfef%5D=1&sel_ids=1
reklama
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prezidentem se stal Miloš Zeman. Zastánce dostavby Temelína a zásahů na Šumavě

27.1.2013 03:42 | PRAHA (Ekolist.cz)
Miloš Zeman na tiskové konferenci Zachraňme Šumavu v roce 2009
Miloš Zeman na tiskové konferenci Zachraňme Šumavu v roce 2009
Foto | Hugo Charvát / Ekolist.cz
V prvních přímých volbách prezidenta České republiky zvítězil Miloš Zeman. Ten s poměrně vysokým náskokem téměř deseti procent porazil Karla Schwarzenberga. Miloš Zeman po sečtení všech volebních okrsků získal 54,8 % odevzdaných hlasů, zatímco Schwarzenberg 45, 2 %. Druhého kola voleb se zúčastnilo 59,1 % voličů. Údaje zveřejnil Český statistický úřad.
 

Miloš Zeman nastoupí do svého úřadu 8. března. V dotazníku pro server Ekolist.cz Miloš Zeman uvedl, že bude jednoznačně podporovat dostavbu dalších bloků jaderné elektrárny Temelín. Naopak se označuje za odpůrce solárních a větrných elektráren. „Považuji je za ekonomický nesmysl vzhledem k vysokým dotacím“, vysvětluje Zeman.

Miloš Zeman se dlouhodobě věnuje tématu národního parku Šumava. Podle vlastních slov prosazuje „krásnou zelenou Šumavu, kterou si kvůli zeleným fanatikům nenecháme sežrat kůrovcem“. Podle něj je Šumava hospodářský les nikoliv žádný prales. Proto je podle něj zničení podstatné části Šumavy zelenými aktivisty zločinem proti přírodě. Podle Zemana je také dobře, že došlo k výměně ve vedení národního parku, „kde jsou konečně v čele duševně zdraví lidé“.

Podle Miloše Zemana je dosavadní úprava, která umožňuje účast občanských organizací například na stavebním řízením, přemrštěná, protože jenom brzdí například užitečné dopravní investice.

Miloš Zeman se označuje za eurofederalistu. Podle serveru Novinky.cz slíbil v rámci předvolební kampaně, že na pražském Hradě vztyčí vlajku Evropské unie, což chápe jako vstřícné gesto k EU. Zároveň ale dodal, že by oplátkou chtěl vyjednat spolufinancování výstavby kanálu Dunaj-Odra-Labe, po které podle něj volají české podniky.


reklama

Líbí se Vám Ekolist? Nebo jen chcete udržet možnost si na něm diskutovat?

Je jednoduché mu přispět.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Beneš - 27. 1. 2013 - M.Z.

Zpusob odsunu muzeme odsuzovat. Je nesporne, ze z lokalniho pohledu
treba takoveho Tannwaldu (chodil jsem tam do gymnazia) - jinde, v turisticky mene frekventovanych oblastech to je jeste mnohem horsi - byl odsun nepochopitelnou nespravedlnosti, ktera se nam taky nalezite vymstila. (Technologicke stredisko Tannwald, kde se rodila nemecka televize, je dnes v partiich prislusnych byvalych tovaren cikanskym mestem.) Globalneji to tak uz nevidim. Kdybychom vetsinu Nemcu neodsunuli (sli nakonec - treba i pozdeji, v 60 letech - za svymi soukmenovci i antifasiste, socialni demokrate nebo ti, ktere pro jejich profesionalni schopnosti odsun tez minul) tak dnes by byl samozrejme takovy Schwarzenberg presidentem. Rozdil by byl v tom, ze "elita naroda" co ho v Praze ale i na malomestech (jsem z okresu Jablonec kde Schw. vyhral) by dnes uz - po 23 letech svobodne republiky mluvila - prinejmensim tam kde o neco jde, tedy v zamestnani apod. doma by jeste ze zvyku mluvili cesky) - nemecky (plus anglicky samozrejme) Jak by to byl statopravne, si ani neodvazuju predstavovat pri pohledu do jinych zemi (byvala Jugoslavie, ale i Slovensko)

Benes po anschlussu Rakouska nemohl delat uz vubec nic. Me pripada, ze myslel uz jen "globalne" na zachranu naroda a jazyka. Nespravedlnosti ucinene bolsevismem v letech 1948 - 1989 budou za sto let zapomenuty, to ze "Stalin" zachranil existenci ceskeho naroda (=jazyka, fyzicky bychom az na rasove menecenne elementy prezili, napr. Himmler nas povazoval za rasove docela kvalitni, dle jeho slov lepsi nez byla ta rasova "smeska" pristehovaleho sluzebnictva ve Vidni) zustane... V roce 1948 si taky nedovedu predstavit, co mel jineho delat (obecne; jednotlive kroky jako demise ministru v unoru 48 sly mozna udelat lepe) intervence sovetske armady v tech letech by asi byla krvavejsi, nez roku 1968. Mimochodem, on ani Masaryk u Hitlera zpocatku nepochopil, o jak fatalni nebezpeci jde. Znate Masarykovu recenze Main Kampfu? "Posudek Hitlerovy práce (Mein Kampf von Adolf Hitler, dva svazky v jednom, nezkrácené vydání sedmé 1931, Verlag Eger-Mnichov) není v přítomné době bez nebezpečí; přesto chceme se pokusit předložit čtenářům Prager Presse čistě literární zhodnocení této zajímavé knihy" http://blisty.cz/art/23410.html

reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist