https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zeleni-podporuji-schwarzenberga-prestoze-mlci-k-protiekologicke-politice-vlady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zelení podporují Schwarzenberga, přestože mlčí k protiekologické politice vlády

17.1.2013 01:58 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zelení se postavili za Karla Schwarzenberga, ačkoli mají řadu výhrad k ekologické politice současné vlády
Zelení se postavili za Karla Schwarzenberga, ačkoli mají řadu výhrad k ekologické politice současné vlády
Strana zelených vyzvala své voliče a sympatizanty, aby v druhém kole podpořili Karla Schwarzenberga. Přestože za vlády současné koalice dochází podle zelených k oslabování zákonů na ochranu životního prostředí, protikandidát Miloš Zeman je pro zelené zcela nepřijatelným kandidátem, ochranou životního prostředí prý otevřeně pohrdá.
 

Podle prohlášení zelených je Miloš Zeman také neprůhledně provázán s domácími i zahraničními lobbisty a stál u základů klientelistického a korupčního prostředí, s jehož následky se Česká republika potýká dodnes. „Jeho zvolení by fakticky znamenalo přímé pokračování politiky Václava Klause. S ní je třeba se rozejít,“ říká předseda zelených Ondřej Liška.

Zelení proto vyzývají k volbě Karla Schwarzenberga, přestože zároveň současnou vládu kritizují. Podle zelených Schwarzenberg svým mlčením toleroval, krom jiného i protiekologickou politiku vlády včetně oslabování zákonů na ochranu životního prostředí.

Podle zelených je Schwarzenberg více otevřený Evropské unii i občanské společnosti. Zároveň je kandidátem, který je „vnímavější k potřebě hledat dlouhodobá a trvale udržitelná řešení než současný prezident Klaus i protikandidát Zeman,“ říkají zelení.

Strana zelených zároveň ale vyzývá, aby se Schwarzenberg jasně distancoval od premiérova spolupodpisu amnestie, kterou na začátku roku vyhlásil Václav Klaus. Podle zelených amnestie představuje bezprecedentní útok na samotné základy právního státu.


reklama

 

Líbí se Vám Ekolist? Nebo jen chcete udržet možnost si na něm diskutovat?

Je jednoduché mu přispět.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist