https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pri-olympijskem-pochodnovem-ceremonialu-byl-zastrelen-jaguar
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Po olympijském pochodňovém ceremoniálu byl zastřelen jaguár

22.6.2016 10:10 | PRAHA (Ekolist.cz)
Jaguár Juma při pochodňovém ceremoniálu.
Jaguár Juma při pochodňovém ceremoniálu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Po včerejším olympijském pochodňovém ceremoniálu v Brazílii byl zastřelen jaguár Juma. Jaguár byl během slavnostního předání olympijské pochodně držen dvěma vojáky za řetěz. Na ceremoniálu byl kvůli tomu, že jaguár je oficiálním maskotem olympiády v Brazílii. Pro Jaguára Jumu skončil slavnostní den smrtí.
 

Ceremoniál se odehrával v prostorách zoologické zahrady. Po něm se zvíře z upoutání uvolnilo a zřejmě chtělo utéct. Po té, co bylo nastřeleno uspávací střelou se obrátilo směrem k vojákům a hrozilo, že je napadne. Jaguár byl následně zastřelen ranou z pistole.

„Udělali jsme chybu, když jsme dovolili zobrazit olympijskou pochodeň, symbol míru a jednoty, vedle řetězy spoutaného divokého zvířete. Takový výjev jde proti našemu přesvědčení a hodnotám,“ oznámil následně organizační výbor olympiády v Riu de Janeiru. Výbor se zaručil, že podobné incidenty se již nebudou opakovat.

Ochránci zvířat například z organizace PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) reagovali prohlášeními, ve kterých se pozastavovali nad tím, proč má někdo potřebu vystavovat na odiv svou převahu tím, že předvádí spoutaná divoká zvířata.

Video zobrazuje průběh ceremoniálu, bez zastřelení jaguára.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist