https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pribram-letos-na-nekterych-mistech-opet-omezila-seceni-travy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Příbram letos na některých místech opět omezila sečení trávy

1.7.2023 00:16 | PŘÍBRAM (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Příbram letos na některých místech opět omezila sečení trávy. Chce tak přispět k lepšímu zadržování vody v krajině. Vyšší travní porost technické služby ponechaly například na velkých plochách u Gymnázia Legionářů, v sadě Na Leštině, v Mariánské ulici a u hřiště na Čertově pahorku. Opatření má své zastánce i kritiky. Někteří lidé namítají, že neposečená tráva vadí alergikům, řekl ČTK místostarosta Miroslav Peterka (ODS).
 

Podle místostarosty je cílem podpořit pestrost porostu a odolnost proti klimatickým výkyvům, zejména při vysokých teplotách. "Je to kvůli biodiverzitě, kvůli tomu, aby se tam v suchých dnech, týdnech a měsících držela vláha," uvedl Peterka. Zdůraznil, že místa, kde by vyšší porost bránil ve výhledu řidičům, budou důkladně vysekána.

Vyšší tráva je ponechána také na loukách pod březohorským hřbitovem, za Junior klubem a v lesoparku Litavka, dále ve dvorech v Ostravské ulici, Petra Bezruče, Aloise Jiráska a v sadu na Svaté Hoře. Omezené sečení trávy je naplánováno také ve dvoře za Riegrovou ulicí, v parku na nádraží a pod hřištěm na Komenského náměstí.

Na těchto místech se má sekat tráva jen dvakrát za sezonu. Okraje pozemků mají být posekány tak, aby byla zajištěna viditelnost u komunikací a trávník nepřerůstal na chodníky. Na větších pozemcích by měly být vysekány cesty pro průchod mezi kvetoucími letničkami. Podobné opatření už město zavedlo i v minulosti.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

1.7.2023 07:35
Už týden jsem se neholil a pokožce to jen prospělo.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist