https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodejce-mody-zalando-prestane-pouzivat-zavadejici-etikety-o-udrzitelnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodejce módy Zalando přestane používat zavádějící etikety o udržitelnosti

23.2.2024 09:59 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německý internetový prodejce textilu Zalando se zavázal, že ze svého webu odstraní zavádějící etikety a symboly udržitelnosti. Ve čtvrtek to na svém webu uvedla Evropská komise (EK). Od 15. dubna 2024 se tak u nabízených výrobků již nebudou objevovat symboly, jako jsou listy nebo stromy.
 

Namísto dosavadní praxe chce internetový prodejce v budoucnu poskytovat jasné informace o konkrétním výrobku, například procento použitých recyklovaných materiálů.

Síť pro spolupráci v oblasti ochrany spotřebitele (CPC), kterou koordinuje Evropská komise, se na společnost Zalando zaměřila v roce 2022. Podle právních předpisů EU musí firmy poskytovat spotřebitelům pravdivé informace a nesmí je uvádět v omyl s cílem ovlivnit jejich rozhodnutí.

Obchod Zalando dříve označoval výrobky stromy či listy, pokud splňovaly jedno z kritérií udržitelnosti. Mohly na příklad obsahovat ekologické nebo inovativní materiály, přírodní složky nebo to bylo zboží, které se netestovalo na zvířatech.

Zalando je největší internetový prodejce módy v Evropě. Od roku 2018 zasílá zboží i do České republiky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist