https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodeji-aut-v-rakousku-v-srpnu-poprve-dominovaly-vozy-s-alternativnim-pohonem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodeji aut v Rakousku v srpnu poprvé dominovaly vozy s alternativním pohonem

10.9.2021 13:47 | VÍDEŇ (ČTK)
Prodej elektromobilů se zvýšil o 184 procent na 3200 vozů, výrazný nárůst zaznamenal také prodej hybridních vozů.
Prodej elektromobilů se zvýšil o 184 procent na 3200 vozů, výrazný nárůst zaznamenal také prodej hybridních vozů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Podíl automobilů s alternativním pohonem na celkovém prodeji osobních vozů v Rakousku v srpnu poprvé překonal podíl tradičních benzinových i naftových vozů. Oznámil to rakouský statistický úřad.
 

"Podíl nově registrovaných osobních vozů s elektrickým či hybridním pohonem v srpnu dosáhl 42,2 procenta, takže předstihl konvenční formy pohonu, tedy benzinový pohon se 35,1 procenta, respektive naftový s 22,7 procenta," uvedl šéf úřadu Tobias Thomas.

Celkový prodej osobních aut v Rakousku se v srpnu meziročně snížil o 15 procent na 17.719 vozů, protože propad u automobilů s tradičním pohonem převážil nad růstem poptávky po vozech s alternativním pohonem.

Prodej elektromobilů se zvýšil o 184 procent na 3200 vozů, výrazný nárůst zaznamenal také prodej hybridních vozů. Prodej aut s benzinovým pohonem se naopak propadl o zhruba 33 procent a prodej aut s naftovým pohonem dokonce o téměř 48 procent.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jirka Černý

10.9.2021 21:13
Naftový motor není např v osobním automobilu vůbec tradiční, to možná tak jen připadá zeleným protože jejich všeobecný přehled je víc než diskutabilní. Já mám také auto s alternativním pohonem a to na naftu, ano nafta je prostě alternativa a tak je to alternativní. Procenta jsou super na výpovědní hodnotu, když se loni prodalo jedno auto na elektřinu a letos tři tak to převedeno na procenta bude skvělé, ale jaká je skutečnost proti kompletnímu trhu? A že předstihl naftu? Bylo to kompletně logickoekonomické rozhodnutí zákazníka? Nebo k tomu byl njak "nenápadně" dotlačen? Když už chcete ohýbat fakta tak se to naučte.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.9.2021 11:14 Reaguje na Jirka Černý
Zkuste si to přečíst znovu. Píšou tam, že se prodalo víc elektroaut a hybridů 42%, než benzínů 35% a naftových 23%.
V časové ose jdou nafty a benzíny do silného propadu. Zcela logicky.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist