https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ptaci-chripka-se-potvrdila-u-uhynulych-racku-a-labute-na-ctyrech-mistech-v-cesku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ptačí chřipka se potvrdila u uhynulých racků a labutě na čtyřech místech v Česku

27.4.2023 17:41 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vyšetření ve Státních veterinárních ústavech Olomouc a Jihlava potvrdilo ptačí chřipku u uhynulých racků chechtavých na dvou místech v Moravskoslezském a jednom v Pardubickém kraji. Na stejnou nemoc uhynula i labuť na Břeclavsku. Nákaza u volně žijících ptáků tak byla letos v Česku potvrzena už v 18 případech, z toho deset případů se týkalo racků. ČTK to dnes sdělil zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer.
 

Nákaza byla potvrzena u uhynulých racků nalezených na rybníku Skučák v Rychvaldě na Karvinsku. Stejným výsledkem skončilo i vyšetření dalších uhynulých racků nalezených v Moravskoslezském kraji, a to na Heřmanickém rybníce na okraji Ostravy.

Ptačí chřipka se potvrdila také u racků, kteří uhynuli na Bohumilečském rybníce v Rokytně nedaleko Pardubic. "Na rybníce se nacházely i další druhy vodních ptáků, zvýšený úhyn byl však zaznamenán pouze u racků," uvedl Majer.

Zatím posledním potvrzeným případem ptačí chřipky byla labuť v Jihomoravském kraji. Uhynula na rybníku Velký Bílovec na Břeclavsku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist