https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/puma-americka-v-kalifornii-zabila-muze-a-dalsiho-vazne-zranila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Puma americká v Kalifornii zabila muže a dalšího vážně zranila

25.3.2024 23:03 | Sacramento (USA) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Doryce S / Flickr
Puma americká o víkendu v kalifornském pohoří Sierra Nevada zabila jedenadvacetiletého muže a vážně zranila jeho osmnáctiletého bratra. Napsala to v neděli agentura Reuters, podle níž šlo o první smrtelný útok pumy v Kalifornii za 20 let.
 

Zvíře sourozence napadlo, když v odlehlé lesní oblasti v okrese El Dorado severovýchodně od Sacramenta hledali jelení parohy. Mladšímu ze sourozenců se přes zranění v obličeji, která utrpěl, podařilo zavolat o pomoc.

Když na místo dorazili policisté, našli tělo jeho bratra a pumu, která se krčila vedle něj. Výstražným výstřelem ji zahnali, mladého muže ale už zachránit nedokázali. Později specialisté pumu vypátrali a zastřelili.

Mladší z bratrů se už podrobil několika operacím a měl by se zcela zotavit.

Pumy jsou většinou samotářští predátoři, kteří žijí na rozsáhlém území západních Spojených států a Kanady a převážně se živí jeleny a hlodavci. Lidem se většinou vyhýbají a útoky na ně jsou poměrně vzácné.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist