https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakouska-firma-skladkujici-v-cr-vypsala-odmenu-kvuli-pomluvam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rakouská firma skládkující v ČR vypsala odměnu kvůli pomluvám

10.9.2020 00:04 | VÍDEŇ (ČTK)
Vypsaná odměna 30 000 eur je podle nich ve srovnání s obdobnými případy "mimořádně vysoká".
Vypsaná odměna 30 000 eur je podle nich ve srovnání s obdobnými případy "mimořádně vysoká".
Rakouská odpadová firma, která využívá odkaliště v jižních Čechách, vypsala odměnu 30 000 eur (téměř 800 000 Kč). Tvrdí totiž, že se stala terčem pomlouvačné kampaně, a peníze chce vyplatit tomu, kdo ji přivede na stopu jejího autora. Informovala o tom agentura APA.
 

Firma RLS-tech z Gunskirchenu v Horních Rakousech uvedla, že její obchodní partneři, úřady i státní zastupitelství obdržely v minulosti několikrát anonymní dopisy. Pisatel v nich tvrdí, že firma nelegálně převáží odpad do Česka.

Udání se týkají transportu odpadní škváry a strusky na odkaliště v Mydlovarech nedaleko Českých Budějovic.

Hornorakouská policie agentuře APA sdělila, že v souvislosti s transportem odpadu do Česka firmu RLS-tech již několikrát prověřovala. Všechna řízení ale nakonec zastavila jako bezdůvodná. Také policisté považují rozesílání anonymních dopisy za pomlouvačnou kampaň. Vypsaná odměna 30 000 eur je podle nich ve srovnání s obdobnými případy "mimořádně vysoká".


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

FF

Franta Fádler

10.9.2020 14:04
Rozumím tomuto článku správně? Tj. jinými slovy - "rakouská firma odpad do Mydlovar vozí legálně...". Ptám se, pane - či paní, zpravodaji ČTK...
Jak to s tou struskou (což je pravděpodobně nebezpečný dopad), ve skutečnosti je?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist