https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakousti-celnici-objevili-v-kufru-slovenskeho-auta-30-stenat-v-zubozenem-stavu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rakouští celníci objevili v kufru slovenského auta 30 štěňat v zuboženém stavu

10.5.2024 01:36 | Arnoldstein (Rakousko) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Třicet štěňat objevili celníci při namátkové kontrole osobního vozidla se slovenskou poznávací značkou v rakouské spolkové zemi Korutany. Muž předložil falšované očkovací průkazy zvířat, která byla na transport ještě moc mladá, informuje agentura APA.
 
Štěňata byla namačkaná v klecích a nacházela se v „extrémně špatném zdravotním stavu“, stojí v prohlášení rakouského ministerstva financí. Šestačtyřicetiletému řidiči ze Slovenska hrozí vysoká pokuta.

Vozidlo se štěňaty celníci zastavili na konci dubna na dálnicí A2 směřující do Itálie, při kontrole jim byl podezřelý silný zápach moči a zvratků a nařídili řidiči otevřít kufr. Tam se ve 12 klecích se tísnilo 30 štěňat určených zjevně k prodeji.

Celníci mláďata zabavili, aby zvěrolékařka mohla určit jejich skutečný věk, který byl pro transport příliš nízký. V kufru nalezená štěňata různých ras jako například king Charles španěl, trpasličí jezevčík, maltézský psík, francouzský buldoček nebo pudl, byla předána to místního zvířecího útulku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist