https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rbk-ukrajina-rusove-odvezli-sklizen-tresni-z-melitopolu-zaplati-pozdeji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

RBK-Ukrajina: Rusové odvezli sklizeň třešní z Melitopolu, zaplatí později

3.6.2022 00:52 | KYJEV (ČTK)
Foto | Macu ic / Unsplash
V ukrajinském Melitopolu obsazeném ruskými vojáky zrají třešně. Rusové podle listu RBK-Ukrajina sklizenou úrodu odvezli na prodej se slibem, že zaplatí později.
 

"Melitopolské třešně už zrají, začala sklizeň. Ale ještě před ní Rusové shromáždili zemědělce, kteří pěstují třešně ve velkém, a nabídli spolupráci. Odvezou třešně na prodej a potom předají nějaké peníze," sdělil k tomu melitopolský starosta Ivan Fedorov. Dodal, že sadaři investovali do stromů, které ošetřovali, ale teď nemají jistotu, že za úrodu dostanou zaplaceno.

Melitopol leží v Záporožské oblasti a před válkou tam žilo 150 000 lidí. Rusové město dobyli na konci února a podle Fedorova z něj v minulých dvou měsících odešlo 45 až 50 procent obyvatel.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Rusko ve svém posledním videoprohlášení z krádeže obilí. Podle něj ho Rusové ukradli půl milionu tun a snaží se ho prodat. Zelenskyj připomenul, že Rusko blokádou ukrajinských přístavů brání vývozu 22 milionů tun obilí, a ohrožuje tak hladem země, které na toto obilí čekají.

Z přístavu Mariupol, který rovněž okupují Rusové, v úterý vyplula do Ruska loď s nákladem oceli. Vůdce separatistické Doněcké lidové republiky Denis Pušilin oznámil, že loď míří do Rostova s nákladem válcované oceli.

Ukrajina označuje vývoz oceli z Mariupolu do Ruska za drancování. Ruská armáda získala Mariupol po dlouhých bojích o tamní ocelárny Azovstal. Minulý týden Rusko oznámilo, že bylo ukončeno odminování přístavu a že je nyní znovu otevřen pro obchodní lodě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (44)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

3.6.2022 07:16
Russáci za ty třešně "určitě" zaplatí. Stejně jako "určitě" zaplatí i za to ukradené obilí, plechy, odcizené domácí spotřebiče a další věci.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.6.2022 07:28
Dělat z Rusáků úplné blby je dnešní mediální móda. Jak to, že mě to vůbec nevadí, když v případě Američanů mě to s.re výrazně?
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

3.6.2022 14:41 Reaguje na Pavel Hanzl
nevím, jak jste přišel na to, že z těch Rusáků někdo něco dělá? to je přeci zřejmé, jako to, že Putin náhle vyhlásil, že "sklizeň" obilí je rekordní
Odpovědět
MM

Milan Milan

3.6.2022 08:33
Zajímavé. Již prý odvezli obílí, nějaké železo, teď nechali sklidit třešně? Ty se poměrně rychle kazí. Kdo a jak s tím následně nakládá? Nebo tam za armádou postupuje nějaká loupežnická "obchodní" firma??
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

3.6.2022 09:08
Až budou jako Němci za 2.sv. války odvážet ukrajinskou ornici, tak to
bude teprve mazec! Věřit se dá čemukoliv, když člověku ochabuje mozek
a je schopen pouze přijímat bulvární informace. Když někdo napíše A,
tak by měl napsat i to B, aby byla informace kompletní a neměla tak
charakter bulvární senzace.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

3.6.2022 09:16
Jako že jim ta stupidní ruská mongoloidní horda zaplatí? To jsou chudáci sadaři naivní. :(
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

3.6.2022 16:58 Reaguje na Petr Eliáš
Ta "naivita" je podpořena namířeným samopalem a "demokratickým výběrem":
Buď ty třešně sklidíte, my je odvezeme a později Vám je možná zaplatíme, nebo zůstanou na stromech a tam shnijí.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

3.6.2022 11:26
Je válka, Rusko okupuje značnou část území Ukrajiny ... to bude fakt článek o každé kokotině, kdy se Rusové chovají přesně podle toho, čím jsou? Tedy okupanty?
To by chtělo nějakou spešl sekci, bo kradou všude. To tak nějak k válce už patří.
Odpovědět
sv

s v

3.6.2022 19:23 Reaguje na Svatá Prostoto
A to jste si vycucal odkud, že zlodějina (nemluvě o vraždách a znásilňování) k válce patří? Vojáci civilizovaných armád byli za něco takového stíhání vlastní stranou před mnoha desítkami let válka neválka. Jinými slovy, jestli tohle k něčemu patří tak leda k řádění ničemných banditů.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

4.6.2022 17:50 Reaguje na s v
Po válce v Iráku se v USA objevily mezi překupníky památek
předměty z iráckých muzeí. Že by to tam přivezli Rusové?
Po 2. sv. si na naše území přijeli vojáci USA pro bedny
schovaných gestapáky a vrátili jich jen část. O konfiskaci
tajných zbraní, dokumentů k výzkumu a památek taky nic nevíte? Vítězové vždy konfiskují a záleží co. Jedni muzejní
předměty, jiní elektroniku a třešně. Prostě jen každý podle svých potřeb. Chudák se spokojí s hodinkami a bohatec touží po zlatě a uměleckých dílech a památkách. To jen tak pro
objektivitu a o charakteru vítězů z pohledu historie a
taky současnosti.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.6.2022 10:56 Reaguje na Břetislav Machaček
Umělacká díla z jakýchkoliv muzeí vykrádali především muslimové, kadeti na tom byli parchanti z ISIL.
Samozřejmě i američtí vojáci mohli něco šlohnout, ale každopádně pod tvrdým trestem. To je úplně něco jiného, než když kradou Rusi zcela oficiálně a na příkaz vedení a k tomu ještě lžou, že to nedělají-
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.6.2022 15:11 Reaguje na Pavel Hanzl
Ono, pokud to nebylo nějak jooo přes čáru, tak se to s těmi tresty moc nepřehánělo nikdy a nikde. Co si budeme namlouvat, jednak to někdo musí oznámit a pak někdo řešit. Což v situacích, kdy na těch dotyčných často závisí váš kejhák ...

Tohle je prostě u války průser, bo v míru si to může malovat kdo chce jak chce a mít mraky pravidel a předpisů a dobrých úmyslů, ale když se ten masomlejn rozjede, tak je rázem všechno jinak. Proto je vždy viník jeden. Ten, kdo tu válku začal (jedinou výjimkou jsou války občanské, bo tam ty příčiny mohou být všelijaké). Nemá smysl si namlouvat, že třena na ukrajinské straně nedochází k nejrůznějším prasárnám. Dochází. Ale kdyby Rusové nezaútočily, nebyla by válka a neděly by se ta svinstva. Ani na jedné straně. Takže primárním viníkem je prostě Rusko.

I když s tím šlohnout jste mi připomněl legendární epizodu z Jak sem vyhrál válku a výpravu pro víno.-))).
Odpovědět
sv

s v

6.6.2022 20:37 Reaguje na Svatá Prostoto
Bláboly jak to "nikdo nepřeháněl" nebo "co nemá smysl si namlouvat" jsou leda pro smích. Rusáckých zločinů bylo zlodějinami počínaje, až po zákeřné vraždy bylo zdokumentováno tolik, že se tím už zabývá mezinárodní trestní soud. Kolik jste mezitím shromáždil dokumentace k ukrajinským válečným zločinům?
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

7.6.2022 12:24 Reaguje na s v
Bože můj .... před Ukrajinou určitě žádná válka nebyla. Před pár lety. kdy bylo výročí bojů na Dukle, byl v televizi dokument, ve kterém byli samozřejmě i rozhovory s tehdejšími příslušníky našeho armádního sboru. A byly tam zmiňovány věci, které by z toho vašeho pohledu rozhodně neobstály. To tak prostě je a bylo. Nemusí se vám to líbit, ale to je tak všechno.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.6.2022 20:51 Reaguje na Svatá Prostoto
Od Dukly uběhl nějaký pátek a dost věci se změnilo. USA nesmí od Vietnamu útočit na civilisty, za porušení je soud a pokud se prokáže vina, i tvrdé tresty.
Ovšem Rusko je stále mentálně v době Hordy a vlády Čingischána, kdy jakékoliv krutosti byly zcela běžnou věcí.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

8.6.2022 16:10 Reaguje na Pavel Hanzl
Ony se i v Afgoši nebo Iráku děly různé věci.

Vietnam byl extrém, ale tam byl extrém celá ta válka, proti ní byl ten Irák a Afganistán sranda ... tedy pro ty amíky, pro místní bych si to nikdy netroufl jakkoli porovnávat.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.6.2022 20:48 Reaguje na Svatá Prostoto
Pojmy "dělaly se různé věci" je typický projev ruských demagogů, protože to neznamená nic, ale má to emotivní náboj. Na tom je celá ta propaganda založena.
Vietnam žádný extrém nebyl, byla to proxyválka mezi SSSR a USA, kdy to samozřejmě rozpoutali Rusi. A amerických obětí bylo snad polovina, než ruských jen v Sýrii.
Ale Američani to pochopili a chovají se od té doby úplně jinak.
Odpovědět
sv

s v

8.6.2022 21:26 Reaguje na Svatá Prostoto
Jinými slovy, "prasárny" Ukrajinců si cucáte z palce. Mezinárodní trestní tribunál v případě těch rusáckých prasáren, se zdaleka tak nefláká.
Odpovědět
sv

s v

6.6.2022 20:30 Reaguje na Břetislav Machaček
A jak se tvoje z prstu vycucané fantasmagorie vztahují k realitě vraždění, znásilňování a zlodějin páchaných rusáckými bandami na Ukrajině za evidentního nezájmu zrůd z kremlu. Mimochodem ten směšný blábol na téma "bedny" či dokonce "vítězové" ti nakukal kdo? Evidentně televize prima v seriálu vetřelci dávnověku. Pro bedny nikoli tajných dokumentů ale plné strojního vybavení z našich továren si nejezdili američani ale russovětti, nevzdělaný machačku. O únosech tisíců lidí z Československa na otrockou práci do russovětska nemluvě.
Odpovědět
JO

Jarka O.

6.6.2022 21:58 Reaguje na s v
Ty únosy zní zajímavě, tedy tragicky. A byly by zdroje, a z kterých regionů a kdy se to údajně mělo dít?
Že us army vyplenila Saddámův palác vč.sbírky zlatých zbraní, který skončil v USA, a podobné excesy, je známá věc. To je jen jeden příklad.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

7.6.2022 14:31 Reaguje na Jarka O.
To je samozřejmě pravda, NKVD skutečně z ČSR odvlekla do Sojuzu velké množství těch, kteří sem po VŘSR před bolševiky zdrhli. Chudáci šli do gulagu a pokud jej náhodou přežili, tak už se samozřejmě ze "Země, kde zítra již znamená včera" nedostali.

Na druhou stranu je taky fakt, že třeba OSS si taky ráda vyjela na výlet podívat se, kde co po Němcích zůstalo zajímavého. I když samozřejmě, takoví dobytci jako soudruzi nebyli.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.6.2022 16:16 Reaguje na Svatá Prostoto
Pak ano, jestli šlo o bývalé občany Ruska, SSSR, ty si rudoarmějci v seznamech na NV bohužel vyhmátli, a že šli do gulagu, jsem nevěděla, myslela jsem, že byli zastřeleni podle příkazu jejich administrativy. Ostatně mám příbuzné s ruským předkem, který byl po pokusu odejít po revoluci z Ruska zastřelen, máma s dcerou Češky směly odejít, on ne.
Jen ta poslední věta toho sv je dost nejasná, jestli šlo o tohle nebo zajatce z vých. fronty, nebo nějaké budovatelské výpravy, které byly dobrovolné. O únosech Čechů jsem neslyšela nikdy, pouze na totální nasazení v rajchu.
Ps:všichni jsou stejní dobytci.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.6.2022 20:32 Reaguje na Jarka O.
Nejsou. Hitler a Putin by si mohli podat ruce, ale to je vše.
V Buče byla nalezena mrtvola chlapa, ktrý měl zaživa vypíchané oči a vyříznutý jazyk.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.6.2022 17:30 Reaguje na Pavel Hanzl
Nejsou. Nejhorší jsou paramilitaristicke oddíly, které pravidlům války nepodléhají a dělají zrůdnosti. Ale tohle na ekolist nepatří. Jestli sem něco patří, tak zločin, o kterém se moc nepsalo a který určitě odporuje nějakým mezinarodnim dohodám, a sice že ukrajina části Krymu po odtržení znemožnila dodávky vody a elektřiny. To byla msta a zločin proti lidskosti, a odporovalo to snaze o jakékoliv vztahy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.6.2022 20:44 Reaguje na Jarka O.
Nejhorší jsou primitivní, středověce brutální zločiny. A je úplně fuk, jestli to páchají nějací para nebo neparamilitantí dobytkové. Rusi žádná pravidla zásadně nedodržují, krutá šikana z mladých kluků dělá zvířata.
Krym napadli Rusi a to je zločin a žádné vyjednávání nemá vůbec žádný smysl. Mají vypadnout a zaplatit škody.
Odpovědět
sv

s v

8.6.2022 21:13 Reaguje na Jarka O.
Přesně tak, jaroslave, byly by zdroje na téma těch tvých fantasmagorií v oblasti zbraní. Případně se mohou zeptat jinak. Co ti zabránilo začít, když už se tady oháníš požadavky na odkazy.
Jinak ovšem máš pravdu únosy občanů ČSR rusáckem opravdu JE známá věc. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3092138-unosy-do-gulagu-i-prichod-mocnych-poradcu-s-osvobozenim-zacala-sovetizace
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.6.2022 08:52 Reaguje na s v
On je zájem? Co zabranilo gúglistovi největšímu v jednoduchém samostatném zadání do vyhledávače zlatý kalašnikov Husajn nebo gold weapons saddam atp., načež se objeví dostatek odkazů na tyto v kontextu dalších válečných zločinů nepodstatné události.

https://www.wearethemighty.com/mighty-trending/saddams-blinged-out-weapons/
https://piximus.net/others/gold-weapons-of-the-saddam-hussein
https://m.youtube.com/watch?v=w6kY15nIFlQ
https://www.bbc.com/news/magazine-35466077
https://www.welt.de/politik/article3540954/Saddam-Husseins-Prunkwaffe-kehrt-wieder-zurueck.html
https://m.youtube.com/watch?v=jsUjK7_6EBo

Ad únosy)dobrý článek o málo známé historii. Tak buď rád za českou správu a neprodávej ji známým kruťasům, kteří se provinili na Češích vic než sovětská administrativa. Z území ČR naštěstí nebyly uneseny "tisíce" lidí, podle článku, a za Stalina se děly paranoidní věci. Západ by tu paranoiu neměl dál zesilovat. Výzvy vlády k udavačství můžou k podobným nespravedlnostem zase přispět a také to všechno neznamená, že nebýt Rusů, by sis tu vůbec mohl česky vypisovat osobní invektivy.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

8.6.2022 09:15 Reaguje na s v
Tak dobře "vzdělaný" s.v. Když si přejete něco
vědět, tak čtěte a sledujte klidně i oficiální
sdělovací prostředky, ale nikoliv pouze nadpisy.
Ty jsou o senzaci, ale zbytek textu někdy bývá
i o faktech o kterých se moc nemluví. Neznám ani
jedinou válku, ve které netrpí civilisté a asi
jste už zapomněl na Agent Orange a NAPALM ve
Vietnamu. To byl evidentně nikdy nepotrestaný válečný zločin a taky to bombardování Bělehradu.
Pokud je válka brána tak, že pravdu má vítěz a
že je trestán poražený, tak se spravedlnosti
nelze dovolat nikdy. Ona je totiž pouze na straně
vítězů. Věřte si čemu chcete, ale já porovnávám
obě strany ve všech konfliktech a prozatím jsem
vždy zjistil pouze to, že válka dělá ze slušných
lidí dobytek a nekritizují se vítězové. Naopak
hlupáci uvažují jednodušeji, protože jim stačí
přitákat oficiální propagandě a jít s davem.
Někdy to je pouze hloupost, někdy ale pouze to,
že být v hlavním proudu znamená mít z toho taky
prospěch. Nezávislý člověk si může dovolit i tu
kritiku, pokud mu ji cenzura umožní. Přeji vám
hodně prospěchu při podpoře oficiálních zpráv
z politiky a bezmezné víře v jedinou "pravdu".
Já už si zůstanu u historických faktů a u
zdravého rozumu, který nehodnotí nic černobíle.
A pamatujte si jedno, že i pravda je prodejná
děvka a má ji ten, kdo více zaplatí!
Odpovědět
sv

s v

8.6.2022 21:35 Reaguje na Břetislav Machaček
Máš tam chybu, válečný zločin bylo bombardování Sarajeva. Mimochodem takovou míru sebekrtiky bych od tebe vážně nečekal. Je samozřejmě evidentní, že čteš jen a pouze nadpisy a uvažuješ jednoduše ale že si to i přiznáš, je nečekané. Já jsem narozdíl od tebe na napalm nezapomněl. https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_Dak_Son
Mimochodem buď opatrný, to, že označuješ rusáky za dobytek se nemusí líbit tvému řídícímu důstojíníkovi.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.6.2022 15:02 Reaguje na s v
Vy víte o nějaké válce, kde se uvedené vůbec nedělo?
To by mne zajímalo která to jako byla.
A mám na mysli praxi, ne nějakou teorii.
Odpovědět
sv

s v

6.6.2022 20:20 Reaguje na Svatá Prostoto
rozumíte slovnímu "stíhání vlastní stranou"? Evidentně nerozumíte.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

7.6.2022 12:34 Reaguje na s v
Čtěte si ... https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/washington-post-o-zlocinech-z-dob-vietnamske-valky_200310201733_mtaborska

A tady něco novějšího ... "Událost prošla interním vyšetřováním britské armády, podle novinářů se ale vojáci společně s ministerstvem obrany snažili podobné incidenty ututlat. I když měl být za zmíněný případ stíhán velitel jednotky i voják, který střílel, stíhání nebylo nikdy zahájeno."

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2981180-britsti-vojaci-jsou-podezreli-ze-spachani-valecnych-zlocinu-urady-a-armada-udajne

A takových případů se dá najít spousta. A pokud si někdo myslí, že se na vše přišlo/přijde, tak je blahoslavený duchem.

Takhle to prostě chodí. Pokud vám to vadí, chápu to. Pokud to chcete změnit, hodně štěstí. Dejte vědět, jak to dopadlo.
Odpovědět
JF

J F

7.6.2022 19:44 Reaguje na Svatá Prostoto
Přece mi to přijde lepší, že se o tom alespoň napíše (jak uvádíte ... "Událost prošla interním vyšetřováním"...) než když se o tom, nyní třeba z Ruské strany, zcela mlčí nebo se vše popírá, nebo zcela překrucuje.
Ohledně dezinformací (jak dříve tak nyní) si vzpomenu na příhodu která začala v socialismu a skončila v kapitalismu. Na základní škole jsme nesměli říkat že nás osvobodili Američané (tedy zde u nás na západě), později přišla vysoká škola, tam byla jedna zvláštní příhoda. Dodnes ji považuji za provokaci, nikoli za diskusi. Jeden student začal hovořit o tom, že Stalin, to byla svině, jmenoval i další sovětské pohlaváry. Pak začal s paktem Ribentrop - Molotov. Já měl v té době hlavu poctivě vypláchlou komunisticko-sovětskou propagandou a tak jsem se ho logicky zeptal "Odkud to víš?", protože v dějepise jsme to nikde neměli, nemluvilo se o tom. Odpověděl překvapivě "to je známé." Ale nebylo to všeobecně známé. Byli tam i polští studenti, myslím nebyli to provokatéři, snad z toho důvodu, že to tenkrát (1988) u nich už bylo trochu volnější, začali mluvit, když je náš student vyzval. Mluvili o tom jak je napadli Sověti i nacisté a o Katyňském masakru. Nevěděl jsem co si o tom mám myslet tak jsem mlčel, považoval jsem to za provokaci (měl jsem s nimi už nějaké zkušenosti a nebylo mi po chuti sednout jim znova na lep). Po revoluci jsem jako mnoho lidí vycestoval, měl jsem štěstí sehnal venku práci a byl tam nějakou dobu. Můj poslední šéf se mě jednou zeptal "A pracovní lágry u vás ?" Odpověděl jsem "ty u nás nebyly" a on na to "Hmm, neví". Když jsem se vrátil, začalo se u nás vše zveřejňovat, časem se něco zkoušelo žalovat. Tolik asi k tomu, jak jsme nyní informovaní mi, a co asi vědí v Rusku. A pak ta neochota Ruska přiznat jen trošinku viny, třeba i z druhé světové války, snad aby se nenarušila jejich interní "imidž" jejich pravdy.
V zahraničí jsem zejména ze začátku musel působit silně pro-sovětsky, neboť jednou mi jeden cizinec s kterým jsme hovořili položil otázku "Kam půjdeš bydlet, do Ruska nebo do USA ?" Stěhovat se mi nechce nikam, ale kdybych musel, šel bych do Ameriky. Byla to od něj pěkná otázka. A samo o sobě skutečnost, že jsem vycestoval přirozeně na západ, bez obav s vírou, že to nějak dopadne, a nikoli do Sovětského svazu... a podobně další lidé...
Jinak co se týče Američanů v Íráku, matně vzpomínám, že ti, co nechali pózovat nahé Íráčany (nějaká pyramida nebo co to bylo) údajně nějaký trest dostali. Každopádně se vadná činnost zveřejnila, a tudíž něla nějaký, alespoň politický dopad, což je u Ruska nemyslitelné.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.6.2022 20:29 Reaguje na J F
Ve věznici Abú Ghrajb jela šikana vězňů (teroristů) takovýnm způsobem, že museli chodit nazí po čtyřech a štěkat číslo atd. atd. což u nás na vojně bylo někde výrazně horší.
Ale americký dozorce i dozorkyně dostali destileté tresty natvrdo.
Rusi umučí neskutečně krutým zpúsobem (vydloubáváním očí lžící) klidně desítky (stovky?) zajatců a nic se neděje.
Já to vidím jako podstatý rozdíl.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

8.6.2022 16:12 Reaguje na Pavel Hanzl
No jo, ale pak je tady tohle ... https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3426662-guantanamo-funguje-i-dvacet-let-od-prijezdu-prvnich-veznu-ted-jich-je-v-zarizeni

A tak nějak pohoda jazz. Prostě si nemá cenu něco malovat, na světě se bohužel dějí hnusné věci.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.6.2022 20:57 Reaguje na Svatá Prostoto
Guantamáno je proti ruským i nacistickým věznicím a koncentrákům přímo luxusní hotel.
Byl tam souzen i dozorce, který nějakému vězni pomočil Korán.
Americká média to řeší stále dokola, každý president to chce zrušit a nikdo to neudělá, asi by silně stoupl terorismus, čort znajet.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

8.6.2022 09:30 Reaguje na J F
Nevím pane kdo vás učil, ale nám učitelé
v dějepisu mluvili i to, že republika
byla osvobozena Rusy, Američany, taky i
Rumuny a našim armádním sborem. Oni totiž asi nebyli aktivní pitomci, aby ze sebe dělali hlupáky před dětmi, které si to buď pamatovaly a nebo věděly od rodičů. Učitel, který učí lež není učitel, ale obyčejný pokrytec učící pro peníze.
Totéž je i dnes a ten se svým názorem
je trestán. Totéž je u novinářů, kteří
se předhánějí v hledání pouze jediné
viny a jediné pravdy u všech minulých
i soudobých konfliktů. Je totiž předem
nalajnována nejenom pravda, ale už i
vina a není radmo o tom ani myslet.
Věř a víra tvá tě povznese! Nemysli,
protože za tebe to vymysleli jiní!
No není to krásné a jednoduché pro
jednoduché lidi a taky pro pokrytce?
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

8.6.2022 16:07 Reaguje na J F
Moment, tady jde o zcel zásadní nedorozumění ... já vůbec neporovnávám kdo bije černochy víc. Jediné co tvrdím je to, že prostě tyhle věci se za války dějí. Dějí se vždy, dějí se na všech stranách, o řadě z nich (osobně bych tipnul že o většině) se veřejnost nikdy nedozví a už vůbec nejsou ve všech případech objektivně prošetřeny a potrestány.

Je to dobře? Ne, v žádném případě. Ale prostě to tak je. Bylo. Bude.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.6.2022 21:00 Reaguje na Svatá Prostoto
Podstatný rozdíl ale je, jestli jsou to ojedinělé excesy, nebo systematické masakry.
Odpovědět
sv

s v

8.6.2022 21:55 Reaguje na Svatá Prostoto
Jistě, jde o vaše zcela zásadní nedorozumění, že se v civilizovaných zemích stejně jako v rusácku dějí bez pozornosti novinářů, policie a soudů, tedy zcela beztrestně a hlavně, že se dějí v takové gigantické míře, jako v rusácku.
Odpovědět
sv

s v

8.6.2022 21:50 Reaguje na Svatá Prostoto
Ano, o vyšetřováních pachatelů, tedy o stíhání válečných zločinů v civilizovaných zemích jsem si počet. Pěkné články jste našel. Zkuste taky najít něco o rusáckém vyšetřování rusáckých válečných zločinů o rusáckých únosech a odělování dětí od rodičů (klidně i v ruštině). jako třeba zde https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/odvezli-jsme-z-ukrajiny-skoro-800-tisic-lidi-hlasi-rusove-40393996 Odkud to známe? Prozatím o tom píší akorát zahraniční média. O rusáckých vraždách a zlodějinách jakbysmet, zdokumentováno jich bylo víc než dost. Co dělají rusácká média, o orgánech činných v trestním řízení nemluvě?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.6.2022 20:21
Válka je vždy naprosto příšerná situace, kdy zkratkovité jednání považuji za zcela přirozené a někdy i omluvitelné. Jen se divím, že se to nestává v normálních armádách běžně.
Je potřeba to vždy vyšetřit, ale porozumu trestat.
Úplně jiná situace ale je, když velitelé přímo k maskrům vybízí nebo velí, načež lžou, že se nic nestalo. Navíc kruté mučení zajatců je zcela neomuvitelné a mělo by být neméně krutě trestáno.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

8.6.2022 16:16 Reaguje na Pavel Hanzl
Ne že byste neměl v mnohém pravdu, ale ona občas nemusí být ani válka a dějí se zvláštní věci.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cavalese-italie-dolomity-ea-6b-prowler-usa-letadlo-presekl-kabel-lanovky.A180202_093219_zahranicni_aha

BTW ... "O vyšetření případu se nejprve snažily italské úřady, podle mezinárodních dohod ale brzy musely celý případ předat americké vojenské justici." ... tohle je třeba důvod, proč já jsem byl jednoznačně proti radaru v Brdech, bo tohle je klasická americká podmínka, která mi přijde jako neskutečné svinstvo a vychcanost a podle mne za takových podmínek mohou jít s pánembohem do hajzlu.

A že mne tedy někdo z nějakého negativního vztahu k USA podezírat fakt nemůže ani smykem. Ostatně ... MAGA rulezz;-))))
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.6.2022 21:11 Reaguje na Svatá Prostoto
Tohle byl zcela ojedinělý exces a to podivné odsouzení taky považuji za chybu. Ale byl to omyl, oběti byly odškodněny, zaplatili to Amíci a toho pilota vyhodili a šel bručet. Nic podobného se na žádné americké základně v Západní Evropě od války nestalo, pokud vím.

Zcela něco diametrálně odlišného bylo, když Rusi sestřelili MH17, kde bylo 10x tolik obětí a dodnes lžou, že to neudělali.
Zatím ovšem stačili povraždit 300 tisíc lidí v Čečensku, půl miliónu v Sýrii, dnes desetitisíce na Ukrajině.
Já to považuji za zcela nesrovnatelné a pro radar v Brdech jsem samozřejmě byl.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist