https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rekordmana-warholma-nastvali-aktiviste-na-draze-na-diamantove-lize-ve-stockholmu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rekordmana Warholma naštvali aktivisté na dráze na Diamantové lize ve Stockholmu

3.7.2023 11:30 | STOCKHOLM (ČTK)
Foto | Kolleen Gladden / Unsplah
Světový rekordman v běhu na 400 metrů překážek Karsten Warholm se zlobil na ekologické aktivisty, kteří narušili nedělní mítink Diamantové ligy ve Stockholmu právě během jeho disciplíny. Tři lidé si klekli na dráhu pár metrů před cílem a roztáhli mezi sebou transparenty, které museli dva závodníci protnout. Warholm běžící v osmé dráze se jim vyhnul a suverénně zvítězil, přesto aktivisty po doběhu v rozhovoru pro norskou televizní stanici NRK zkritizoval.
 

"Protestovat se může, ale takhle se to dělat nedá. Je to neúcta k těm, kteří jsou tady proto, aby odvedli dobrou práci. Musím říct, že jsem naštvaný," prohlásil olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa. V chladném a deštivém počasí vyhrál za 47,57 sekundy a výrazně zaostal za svým světovým rekordem 45,94 z tokijské olympiády. Přesto zvítězil o více než sekundu.

"Dneska jsme tam měli i jedenáctou překážku," konstatoval Francouz Wilfried Happio, který doběhl pátý.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

3.7.2023 12:02
Co dělali pořadatelé že dovolili těm ekokreténům vstup na závodní dráhu?
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

3.7.2023 15:39 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Tomu nezabráníte, oni se nenápadně vmísí do davu. Něco podobného bylo v zimě na lyžařských závodech, a lidi stojící kolem trati už vůbec nejste schopen uhlídat. Dýmovnice, nějaký transparent... Nečekejte u této lůzy nějakou logiku či svědomí. Je to jejich boj, a že se míjejí v místě i čase, je jim naprostý šumák. Získali čárku a to jim stačí.
Odpovědět

Radek Čuda

3.7.2023 16:53 Reaguje na Karel Zvářal
Fakt je ten, že na staďáku by se tohle stát nemělo, tam ta možnost to uhlídat je výrazně větší. Tam spíš hrálo roli zda tu čtvrtku v jejím průběhu odpískat a zpacifikovat idioty ... a ono se to nezdá, ale pokud už je rozběhnutá, tak to není taková sranda si to za pár chvil zopakovat ... nebo ji raději nechat doběhnout a doufat, že se hlavně nikdo nezrakví. Ale tu osmičku si W vybral prozíravě:-))).
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

4.7.2023 08:30
jak byl v tom běhu tak mohl některého z nich solidně nakopnout do řiti!
Odpovědět

Radek Čuda

4.7.2023 14:08 Reaguje na radim buffalo tobias
Kdyby u toho nehrozilo tak vysoké riziko zranění, plus to nebylo v přenosu, tak věřím tomu, že on díky dráze asi ne, ale pár v těch vnitřních drahách by nemusel nikdo moc pobízet.
Ale ono je to fakt ne o hubu, ale o vazy/svaly rozhodně.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist