https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/renault-hodla-investovat-deset-miliard-eur-do-elektrifikace-svych-vozu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Renault hodlá investovat deset miliard eur do elektrifikace svých vozů

7.7.2021 14:09 | PAŘÍŽ (ČTK)
Renault se podle agentury Reuters rozhodl vsadit na nové a cenově dostupné elektrické verze svých věhlasných malých modelů, pomocí kterých hodlá na rychle rostoucím trhu s elektromobily držet krok s německým konkurentem Volkswagen.
Renault se podle agentury Reuters rozhodl vsadit na nové a cenově dostupné elektrické verze svých věhlasných malých modelů, pomocí kterých hodlá na rychle rostoucím trhu s elektromobily držet krok s německým konkurentem Volkswagen.
Foto | Breno Assis / Unsplash
Francouzská automobilka Renault hodlá v příštích pěti letech investovat deset miliard eur (zhruba 255 miliard Kč) do elektrifikace svých vozů. Předpokládá, že automobily s plně elektrickým pohonem budou do roku 2030 tvořit až 90 procent jejích modelů. Oznámil to šéf podniku Luca de Meo.
 

Renault se podle agentury Reuters rozhodl vsadit na nové a cenově dostupné elektrické verze svých věhlasných malých modelů, pomocí kterých hodlá na rychle rostoucím trhu s elektromobily držet krok s německým konkurentem Volkswagen. Renault má v plánu do roku 2025 uvést na trh deset elektromobilů.

"Dnešek znamená historické zrychlení strategie skupiny Renault u elektromobilů," prohlásil de Meo. Ten dříve působil v koncernu Volkswagen.

Podíl Volkswagenu na evropském trhu s elektromobily podle údajů z databáze EV-Volumes.com loni vystoupil na 25 procent ze 14 procent v roce 2019. Volkswagen tak předstihl alianci Renaultu, Nissanu a Mitsubishi, jejíž podíl klesl z 23 na 19 procent.

Renault uvedl, že aliance do roku 2030 zvýší výrobu elektromobilů na milion ročně z loňských 200 000 vozů. Firma už dříve oznámila, že tři své závody na severu Francie sloučí do jednoho, který by měl pod názvem Renault ElectriCity do roku 2025 vyrábět 400 000 elektromobilů ročně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

7.7.2021 19:38
Všechny automobilky nepodlehly tomu elektrickému šílenství. Zkuste si přečíst postoj Toyoty reprodukovaný jejím šéftechnikem:
https://www.autoforum.cz/predstaveni/seftechnik-toyoty-popsal-smutnou-pravdu-ekologicnosti-elektrickych-aut/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

7.7.2021 22:44
A ještě jeden odkaz:
https://www.armadninoviny.cz/elektromobilita-ukazkova-kolektivni-stupidita.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=587311&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=8odpeFO1AlO-202107072029&dop_id=12496238
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist