https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/retencni-nadrz-na-berounce-nastvala-ochranare-nektere-obce-ji-vitaji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Retenční nádrž na Berounce naštvala ochranáře, některé obce ji vítají

4.3.2016 12:14 | PRAHA (Ecomonitor)
Autoři studie zdůrazňují, že jde jen o retenční nádrž, která se naplnila jen během povodní, jinak by byla nádrž prázdná. Na snímku údolí Berounky.
Autoři studie zdůrazňují, že jde jen o retenční nádrž, která se naplnila jen během povodní, jinak by byla nádrž prázdná. Na snímku údolí Berounky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | JeP / Shutterstock
Povodí Vltavy minulý týden zveřejnilo studii Protipovodňové ochrany dolní Berounky. Ta počítá se stavbou retenční nádrže, jejíž hráz by mohla stát v Roztokách, u Bránova, Nezabudic, anebo Čertovy skály. Vedoucí správy CHKO Křivoklátsko Petr Hůla v rozhovoru pro Aktuálně.cz prohlásil, že hráz by zničila centrální část Křivoklátska, celé údolí Berounky v té nejhodnotnější oblasti. Podle něho by tím padl pod stůl záměr vyhlásit Národní park Křivoklátsko. Starostka obce Srbsko by naopak retenční nádrž uvítala.
 

"Nejcennější jádro zamýšleného národního parku by bylo totálně zničeno," řekl pro Aktuálně Hůla. "Vzdutí hladiny by sahalo až téměř do Plzně. Tahle technokratická studie se zabývá jen tím, jaký majetek se na dolním toku Berounky při povodních zachrání a kolik bude stavba té hráze stát." Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru Aktuálně.

Autoři studie zdůrazňují, že jde jen o retenční nádrž, která se naplnila jen během povodní, jinak by byla nádrž prázdná, informuje dále Aktuálně.

Podle starostky Srbska Svatavy Biskupové je záměr dobrý a vítá jej. "Tahle stavba by měla smysl. Mohla by pro nás znamenat skvělou a podle všeho i jedinou možnou ochranu proti povodním, které nás už několikrát tvrdě postihly," řekla pro Aktuálně.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KP

Karel Padevet

4.3.2016 14:02
Ekologisté jako obvykle "chrání" přírodu, občané jsou jim fuk.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist