https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rusko-hodla-subvencovat-nakupy-elektromobilu-domaci-vyroby
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rusko hodlá subvencovat nákupy elektromobilů domácí výroby

5.8.2021 01:26 | MOSKVA (ČTK)
Podle odhadů po ruských silnicích v současnosti jezdí kolem 45 milionů vozů, z toho ale jen 11 000 elektromobilů.
Podle odhadů po ruských silnicích v současnosti jezdí kolem 45 milionů vozů, z toho ale jen 11 000 elektromobilů.
Rusko hodlá v budoucnosti subvencovat nákupy elektromobilů domácí výroby, aby podpořilo poptávku po těchto vozech i jejich produkci, uvedlo to ruské ministerstvo hospodářství. V Rusku se sice zatím žádné elektromobily nevyrábějí, Moskva má však v tomto směru ambiciózní plány, píše agentura Reuters.
 

Cílem je dosáhnout do roku 2030 produkce elektromobilů v objemu 220 000 vozů ročně. Podle ruských úřadů již zájem o výrobu elektromobilů v Rusku projevily některé zahraniční automobilky.

Maxim Kolesnikov z ministerstva hospodářství agentuře Reuters sdělil, že plánované subvence mají podpořit cenovou dostupnost elektromobilů, které jsou výrazně dražší než auta se spalovacím motorem. Subvence by podle Kolesnikova měly pokrývat 25 procent kupní ceny elektromobilu, jejich maximální výše by ale měla činit 625 000 rublů (183 000 Kč).

Podle odhadů po ruských silnicích v současnosti jezdí kolem 45 milionů vozů, z toho ale jen 11 000 elektromobilů. Větší využívání elektromobilů by Rusku mohlo mimo jiné pomoci splnit cíle v oblasti snižování emisí, upozornila agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

5.8.2021 08:58
To je zase čistě chimérická vize, jak dycky. Rusi jsou ještě horší ropáci, než my. Navíc neumí udělat ani normální, prodatelné auto, natož elektriku.

Víte, jaký má dojezd ruské elektroauto? Jak má dlouhou šňůru.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist