https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rwe-planuje-rozsahle-investice-do-vyroby-elektriny-z-obnovitelnych-zdroju
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

RWE plánuje rozsáhlé investice do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů

17.1.2022 10:47 | ESSEN (ČTK)
RWE je největším producentem elektřiny v Německu.
RWE je největším producentem elektřiny v Německu.
Německý energetický gigant RWE hodlá do roku 2030 investovat 50 miliard eur (téměř 1,3 bilionu Kč) do zvýšení svých kapacit pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma uvedla, že investiční plán, který je největší v její 123leté historii, chce financovat pomocí příjmů ze svých provozních aktivit.
 

RWE je největším producentem elektřiny v Německu. Cílem firmy je stát se jedním z největších světových hráčů ve výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů, poznamenala agentura Reuters.

"Máme ideální příležitost k tomu, abychom se aktivně podíleli na podobě klíčového desetiletí transformace energetiky. Se svou investiční a růstovou strategií Growing Green výrazně zrychlujeme tempo a do roku 2030 investujeme 50 miliard eur," uvedl na podzim šéf RWE Markus Krebber, který se do čela podniku postavil letos v květnu.

RWE se v důsledku reorganizace německého energetického sektoru stala jedním z předních evropských hráčů v odvětví obnovitelných zdrojů. Nadále však provozuje také uhelné a jaderné elektrárny, které se v rámci přechodu k čistší výrobě elektřiny postupně vyřazují z provozu. RWE také oznámila, že v prvních třech čtvrtletích minulého roku zvýšila provozní zisk o šest procent na 2,4 miliardy eur.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

17.1.2022 12:58
Tudy vede cesta, soukromé peníze do investic do OZE jsou nejlépe využité a nezatěžují státní rozpočty, nevytváří žádné "solární a biopalivové tunely" atd. atd.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist