https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sef-svetove-banky-odmita-rezignovat-tvrdi-ze-klimaticke-zmeny-nepopira
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Šéf Světové banky odmítá rezignovat, tvrdí, že klimatické změny nepopírá

26.9.2022 00:53 (ČTK)
David Malpass, prezident Světové banky.
David Malpass, prezident Světové banky.
Šéf Světové banky (SB) David Malpass v pátek uvedl, že neodstoupí ze své funkce kvůli svým výrokům ohledně klimatických změn. Malpass se ocitl pod kritikou kvůli své vyhýbavé odpovědi na otázku, zda spalování fosilních paliv přispívá k oteplování planety, uvedla agentura AP. V rozhovoru pro server Politico Malpass uvedl, že nepopírá, že za změny klimatu mohou lidské aktivity.
 

Na veřejné akci, která se uskutečnila v úterý, Malpass dostal otázku, zda spalování fosilních paliv přispívá k oteplování planety. "Nejsem vědec," řekl Malpass. Podle kritiků byla odpověď vyhýbavá.

"Je jasné, že emise skleníkových plynů z lidských aktivit způsobují změny klimatu," řekl Malpass v rozhovoru, který server Politico zveřejnil v pátek. Dodal, že se nepovažuje za popírače změn klimatu a že SB má ráznou vůdčí roli v ekologických otázkách.

Malpasse, kterého jmenovala předchozí administrativa Donalda Trumpa, kritizoval za úterní vystoupení Bílý dům. Jeho odpověď mohla naznačovat, že za změny klimatu nemůže lidská činnost, uvedl úřad amerického prezidenta. Někteří ekologičtí aktivisté pak vyzvali k odvolání Malpasse, s čímž by ale musely souhlasit i další země. Malpassovi končí mandát v čele instituce v roce 2024.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

26.9.2022 08:22
Takové věci snad vyřeší prověrky. U nás se to osvědčilo. Každý jde před komisi, kde vyjádří svůj vztah ke klimatickým změnám a podle odpovědi bude jasné, jestli může zastávat kvalifikované profese, nebo jestli si potřebuje svůj názor poupravit prací v kotelně.
Odpovědět
ig

26.9.2022 13:41 Reaguje na Richard Vacek
+1
Odpovědět
RP

Radim Polášek

26.9.2022 19:49 Reaguje na Richard Vacek
1***
tam on je dnes problém v tom, že ty kotelny jsou dnes už hodně automatizované, člověk se tam nenadře a na hlídání, jak moc procesor a čidla hlídají spalování, je třeba kvalifikace a dostává se za to dost peněz. Musely by se najít jiné fleky.
Taky kdyby těm příliš zaťatým nestačily prověrky a rozhodli se nějak veřejně demonstrovat, chybí dneska podobný nástroj, jako byli v 69 Lidové Milice. v 69 ty demonstranty zkrouli pendreky, stříkačkami s vodou a občas i nějakými ostrými náboji.
Odpovědět

Viktor Šedivý

26.9.2022 23:06
No vida jak je to nové klimatické náboženství tolerantní. Za nesouhlas s postuláty víry nehrozí upálení na hranici ani lámání v kole. Jen vyhazov z funkce.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist