https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/seniorku-na-floride-zabil-trimetrovy-aligator-kdyz-byla-na-prochazce-se-psem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Seniorku na Floridě zabil třímetrový aligátor, když byla na procházce se psem

25.2.2023 00:10 | WASHINGTON (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Třímetrový aligátor v pondělí zabil na Floridě 85letou ženu, která byla na procházce se psem. Informovala o tom média s odvoláním na floridský úřad pro ochranu přírody (FWC).
 

Aligátor se nejdříve snažil zaútočit na psa obyvatelky domova seniorů ve Fort Pierce, ale když se žena svého mazlíčka snažila chránit, napadl ji samotnou. Zatáhl ji do vody. Později její tělo záchranáři vytáhli z vody a profesionální odchytávač odlovil aligátora. Pes útok přežil.

Místní lidé uvedli, že aligátoři se v okolí vyskytují, ale na žádný útok na člověka si nepamatují.

FWC doporučuje, aby si lidé na aligátory v okolí různých vodních toků nebo bažin dávali pozor, a pokud by na ně tento plaz zaútočil, je nejlepší se bránit. Tato zvířata loví cokoliv, k čemu se mohou snadno dostat. Ale když kořist nezvládnou snadno přemoci, často ji pustí a nechají ji být.

Britská BBC uvádí, že aligátoři žijí na celém území Floridy, ale podle FWC "jen zřídka pokoušou lidi a smrtelné případy jsou vzácné". Od roku 1948 aligátoři bez předchozího vyprovokování pokousali 442 lidí, 26 z nich zranění podlehlo.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist