https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/severovychod-ciny-zahalil-smog-viditelnost-misty-klesla-pod-50-metru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Severovýchod Číny zahalil smog, viditelnost místy klesla pod 50 metrů

31.10.2023 22:13 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Úřady dnes vyzvaly obyvatele severovýchodní Číny k omezení venkovních aktivit kvůli smogu, který zahalil tuto průmyslovou oblast, kde žije přes 100 milionů lidí. V některých částech regionu klesla viditelnost na méně než 50 metrů, informovala agentura AFP.
 

Čínská metropole Peking byla dnes podle žebříčku švýcarské organizace IQAir pátým nejzamořenějším městem na světě, těsně za ní se umístila indická Bombaj, napsala agentura AFP.

Kromě Pekingu registrovaly v Číně silné znečištění ovzduší také město Tchien-ťin a provincie Che-pej. V metropoli úřady vyhlásily druhý nejvyšší stupeň varování před smogem a omezily přepravu některých těžkých nákladních vozidel. V provincii Che-pej byl vyhlášen nejvyšší stupeň varování. V Tchien-ťinu byli lidé s dýchacími potížemi vyzváni, aby nevycházeli z domovů, a v případě nutnosti opustit domov používali roušky.

Peking vyhlásil znečištění ovzduší válku v roce 2014 a od té doby uzavřel desítky uhelných elektráren a přesunul řadu továren za město. I přes výrazné zlepšení kvality vzduchu ale čínská metropole stále zdaleka nesplňuje limity Světové zdravotnické organizace, píše agentura AFP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

1.11.2023 05:45
Nejlépe je kvalita životního prostředí vidět na době dožití obyvatel dané země. No a v Číně už je vyšší než u nás a nebo v USA:
https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.LE00.IN?view=chart&locations=CN-CZ-US
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist