https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sezona-na-hore-fudzi-zacala-s-novymi-poplatky-a-omezenim-poctu-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sezona na hoře Fudži začala s novými poplatky a omezením počtu lidí

3.7.2024 00:35 (ČTK)
Hora Fudži v Japonsku.
Hora Fudži v Japonsku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na japonské hoře Fudži začala horolezecká sezona, když se od července otevřela jedna ze čtyř hlavních tras. V první den ale počasí všechny návštěvníky zklamalo; vrchol hory obklopovaly těžké mraky. Místní úřady se poprvé rozhodly výstup na horu zpoplatnit a omezit počet lidí, kteří se na ni denně mohou vydat, informovala agentura Kjódó.
 
Na Jošidovu trasu, která je nejběžněji využívána k výstupu na 3776 metrů vysokou horu, nyní smí denně maximálně 4000 osob. Za povolení ke vstupu zaplatí 2000 jenů (asi 288 korun). Cesta na vrchol má být otevřená až do desátého září.

Na trase byla postavena nová brána, která ji uzavře mezi čtvrtou hodinou odpolední a třetí hodinou ranní pro všechny, kdo si předem nezarezervovali místo v horské chatě. Tím chtějí úřady zabránit těm výstupům, při kterých se lidé pokoušejí dosáhnout vrcholu a vrátit se zpět dolů, aniž by během výstupu na hoře přespali.

Podle úřadů prefektury Jamanaši, kde hora Fudži leží, v loňském roce využilo Jošidovu trasu asi 160.000 lidí. Oficiální sezona na zbylých třech trasách má začít desátého července.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist