https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/shromazdeni-za-modu-bez-kozesin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Shromáždění za módu bez kožešin

14.12.2001 14:00 | PRAHA (EkoList)
Zítra od čtrnácti hodin proběhne na Palackého náměstí v Praze shromáždění za módu bez kožešin, které v rámci kampaně Proti srsti pořádá organizace Svoboda zvířat. Kampaň se dostala do povědomí obyvatel především díky kontroverzním billboardům s fotografií lišky stažené z kůže. Na shromáždění budou mimo jiné vystaveny fotografie a promítnut film natočený i na českých kožešinových farmách.
 

V České republice se nachází nejméně osm farem na chov zvířat pro kožešiny s asi sedmdesáti tisíci zvířaty, nejčastěji norky a liškami. Tyto šelmy vyžadují ve volné přírodě hodně prostoru a pohybu pro svůj život, a proto je pro ně malá klec zdrojem utrpení. "Bohužel se kožešiny opět dostávají do módy. Úspěchem je ale postoj návrháře Jeana Paula Gautiera, který prohlásil, že už nebude používat pravé kožešiny, ale pouze náhražky," říká předseda Svobody zvířat Tomáš Popp. Mezi aktivity organizace proto patří také rozdávání letáků před obchody s kožešinami. Jednou z priorit Svobody zvířat je úplný legislativní zákaz kožešinových farem v České republice.


reklama

 
Tomáš Kramár

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist