https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/simpanzi-z-brnenske-a-dvorske-zoo-se-spojili-prostrednictvim-videa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Šimpanzi z brněnské a dvorské zoo se spojili prostřednictvím videa

16.3.2021 12:15 | BRNO (ČTK)
Zvířata v zoologických zahradách jsou kvůli koronavirovým opatřením ochuzena o pozornost návštěvníků. Velkoplošné obrazovky jsou pro ně proto nový a zajímavý podnět.
Zvířata v zoologických zahradách jsou kvůli koronavirovým opatřením ochuzena o pozornost návštěvníků. Velkoplošné obrazovky jsou pro ně proto nový a zajímavý podnět.
Foto | Radomír Dohnal
Šimpanzi z brněnské zoo se nově mohou zabavit přes on-line stream se svými protějšky ze Safari Parku Dvůr Králové. Lidé pak mohou jejich počínání sledovat na internetu, uvedla mluvčí brněnské zoo Monika Brindzáková. Zoologické zahrady jsou kvůli protikoronavirovým opatřením uzavřené.
 

"Využili jsme nápadu a iniciativy brněnských nadšenců, kteří nainstalovali v obou zahradách velkoplošné obrazovky a vzájemně tak propojili dvě šimpanzí skupiny. Pro tato velmi inteligentní zvířata je to nový a zajímavý podnět," uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Chovatelka šimpanzů v Zoo Brno Mariana Hubíková uvedla, že šimpanzi už spadají do skupiny zvířecích seniorů, ale každá novinka je zaujme. "Občas se před obrazovku přijdou navzájem pochlubit jídlem nebo jsem zaznamenala, jak mě pozorují šimpanzi ze Dvora při úklidu expozice," uvedla Hubíková.

Zvířata v zoologických zahradách jsou kvůli koronavirovým opatřením ochuzena o pozornost návštěvníků, což byla inspirace pro autory nápadu Pavla Cupáka a Petra Vídeňského. "Pavla inspirovaly zprávy z televize, že některá zvířata v zoo se v této době mohou občas nudit a napadlo ho jim chybějící návštěvníky alespoň částečně nahradit. Kontaktoval jsem proto ředitele obou zahrad a v rámci zkušebního povozu jsme nejprve přímým přenosem propojili šimpanze s dětmi z mateřské školy," uvedl Vídeňský.

Lidé mohou šimpanzí počínání každý den sledovat v přímém přenosu přes kanál na youtube. Vysílá se vždy od 8:00 do 16:00.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

16.3.2021 18:14
Šimpanzi - ajťáci... Tak aspoň vyznívá ten nadpis. Spíše bych napsal: Šimpanzí skupiny ze dvou zoo byly spojeny...
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist