https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skialpiniste-neruste-nase-tetrivky-vyzyva-krkonossky-narodni-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skialpinisté, nerušte naše tetřívky, vyzývá Krkonošský národní park

15.1.2018 13:39 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ochránci přírody připomínají, že skialpinisté si mají s sebou z terénu odnést všechny své odpadky, pohybovat se jen po skialpinistických trasách a značených cestách, nelyžovat v lese, na pasekách a v ledovcových karech.
Ochránci přírody připomínají, že skialpinisté si mají s sebou z terénu odnést všechny své odpadky, pohybovat se jen po skialpinistických trasách a značených cestách, nelyžovat v lese, na pasekách a v ledovcových karech.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Markéta Syllová
Skialpinismus je v Krkonoších v posledních letech velice populárním sportem. Ochránci přírody v právě spuštěné kampani Odpovědný skialpinista připomínají, že skialpinisté si mají s sebou z terénu odnést všechny své odpadky, pohybovat se jen po skialpinistických trasách a značených cestách, nelyžovat v lese, na pasekách a v ledovcových karech.
 

Smyslem projektu Odpovědný skialpinista je také varovat skialpinisty před riziky, které jim v Krkonoších horzí. A poučit je o ochraně vzácných druhů, zejména turistikou ohrožených tetřívků a sokolů. Skialpinisté, kteří se pohybují mimo šest národním parkem doporučených tras, mohou tetřívky obecné vyrušit v době jejich toku. A protože jde o ptáky velmi plaché, může jejich vyrušování vážně ohrozit jejich reprodukci.

"Právě v těchto dnech se v informačních centrech, horských boudách, lanových dráhách a půjčovnách skialpinistického vybavení objeví plakáty, které skialpinistům poskytnou jednoduchý návod, jak se v Krkonoších správně chovat, aby neohrozili své životy ani křehkou krkonošskou přírodu," informuje za KRNAP Radek Drahný.

Více informací najdete na webu Odpovědný skialpinista.

Zajímá vás, co je tetřívek obecný zač? Redaktor Ekolistu strávil noc s tetřívkem Tetřívek obecný aneb Zpráva z tokaniště


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist