https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skupina-lidi-udajne-ziskala-1-5-milionu-na-podvodech-s-penezi-za-odstrel-prasat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skupina lidí údajně získala 1,5 milionu na podvodech s penězi za odstřel prasat

4.9.2023 22:41 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Asi 1,5 milionu korun údajně získali dva muži a žena při podvodech s penězi vyplácenými za odstřel divokých prasat. V případu, který řešili jihlavští kriminalisté, byla trojice obviněna z dotačního podvodu s trestem až osm let vězení. V případu byl obviněn také další muž z pytláctví a nedovoleného ozbrojování. V dnešní tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.
 

Zadržení byli z Jihlavska, Pelhřimovska a Prahy. "Padesátiletá žena a dva muži ve věku osmačtyřicet a devětačtyřicet let jsou obviněni z toho, že získávali prostřednictvím státních dotací finanční příspěvky na snižování početního stavu divokých prasat. Honitbu získali na základě smlouvy o nájmu a do žádostí o dotace uváděli nepravdivé údaje o počtu ulovených prasat. Systém měli propracovaný. Dařilo se jim získávat vzorky a podklady nutné pro podání žádostí, které poté předkládali příslušnému úřadu," uvedla Kroutilová. ČTK řekla, že zatím není možné sdělit, zda se podvody děly na Vysočině, nebo jinde.

Další, třiadvacetiletý muž, kterému hrozí nižší trest, podle policie ulovil až desítky zvířat, ačkoli nikdy neměl zbrojní průkaz. Jeden z obviněných starších mužů mu zbraně půjčoval. V Polsku společně skolili i dva zubry evropské, i když lov tohoto druhu je zakázaný.

Při domovních prohlídkách několika objektů zajistili policisté asi 20 střelných zbraní. Obvinění muži a žena jsou stíháni na svobodě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RP

Radim Polášek

5.9.2023 20:28
Jednou takové podvody nastat musely. Peníze za kus prasečího vzorku...
Odpovědět
JV

Jaroslav Vozáb

6.9.2023 08:12
Co dělal příslušný úřad ORP 1,5 mega to je porce, každý měsíc hlášenky odlovu
+ myslivecké statistiky toto nikomu nebylo divné? Co takhle vzít tz klouzavý průměr odlovu se sousedních honiteb a je vše na první dobrou vidět. Toto udělá jednoduchý software za úředníka (jeden měsíc může být naháňka atd..., ale opakovaně asi ne.) Stačí s jen chtít. Pokud tam je nějaký peak tak hned trestní oznámení na neznámého pachatele ...
Pak je otázka na co statistiku vlastně děláme.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist