https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/slovenska-policie-obvinila-ceskeho-majitele-cirkusu-ze-bez-povoleni-drzel-lvy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slovenská policie obvinila českého majitele cirkusu, že bez povolení držel lvy

28.6.2023 10:30 | BRATISLAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Slovenská policie obvinila českého majitele cirkusu, který podle ní bez povolení držel na Slovensku více než desítku lvů. Stíhání čelí za trestný čin porušování ochrany rostlin a živočichů, za který mu v případě prokázání viny hrozí až osmileté vězení. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytlo slovenské policejní prezidium.
 

Policie uvedla, že čtyřiatřicetiletý obviněný měl letos na různých místech Slovenska protiprávně v cirkusu 14 lvů afrických. Zvířata ovšem držel v rozporu se slovenským zákonem o ochraně volně žijících živočichů a volně rostoucích rostlin.

Podle slovenského policejního prezidia je jakékoliv zacházení s ohroženými druhy podmíněno získáním příslušných povolení.

Slovenská státní ochrana přírody vyčíslila hodnotu čtyř lvích samců a deseti samic na více než 193 000 eur (4,5 milionu korun). Vzhledem k tomu, že hodnota přesáhla částku 133 000 eur (3,1 milionu Kč), hrozí viníkovi při porušení zákona ohledně ochrany živočichů až osm let vězení.


reklama

 
Adrian Bobok
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist