https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sokolov-nainstaluje-do-arealu-bohemia-plasice-divocaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sokolov nainstaluje do areálu Bohemia plašiče divočáků

18.2.2019 15:19 | SOKOLOV (ČTK)
Odstřely divokých prasat myslivci v nejbližším okolí obcí a měst jsou komplikované.
Odstřely divokých prasat myslivci v nejbližším okolí obcí a měst jsou komplikované.
Sokolov chce ve městě instalovat elektrické odpuzovače černé zvěře. Před devastací divokými prasaty hodlá ochránit především rekreační areál Bohemia, ale i další zelené plochy ve městě. Pořízení čtyř plašičů bude stát přes 100.000 korun, zhruba polovinu nákladů by mohla pokrýt dotace od Karlovarského kraje. ČTK to řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
 

"Stačí se podívat, jak v některých lokalitách vypadají travní porosty. Ať je to v areálu kolem bývalého lomu Gsteinigtu, v parku a nebo nejvíc v tuto chvíli v areálu Bohemia. Potíže dělala divoká prasata i na Šenvertě, ale ten podle našeho názoru dostatečně ochrání protihluková zeď. Škody, které divočáci ve městě napáchají, jsou v desetitisících nebo statisících korun," řekl.

Karlovarský kraj letos obcím a městům nabízí dotace na odpuzovače a pachové ohradníky poprvé. V minulých letech dával myslivcům příspěvky za odstřel prasat, což pomohlo stavy černé zvěře v kraji částečně snížit. Odstřely v nejbližším okolí obcí a měst jsou ale komplikované. Prasata jsou tak stále přemnožená, potíže způsobují například také v Bukovanech, Královském Poříčí i dalších obcích. Loni na jaře divočák na cyklostezce ze Sokolova do Citic napadl člověka, stezka kvůli tomu byla dočasně uzavřena.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

21.2.2019 23:26
To je jako takový problém? Chtějí to fakt vyřešit nebo leda jako řešit donekonečna?
https://www.youtube.com/watch?v=_hswQyd54-I
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist