https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sokolov-obnovi-dalsi-cast-lesoparku-pod-rozhlednou-hard
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sokolov obnoví další část lesoparku pod rozhlednou Hard Video

3.5.2019 00:40 | SOKOLOV (ČTK)
Město Sokolov obnoví další část lesoparku pod rozhlednou Hard.
Město Sokolov obnoví další část lesoparku pod rozhlednou Hard.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Roman Cichocki / sokolovsky.denik.cz
Město Sokolov obnoví další část lesoparku pod rozhlednou Hard. Úpravy se budou týkat území od hřbitova směrem k ulicím Heyrovského a Karla Havlíčka Borovského. Částku 2,8 milionu korun dá město z vlastního rozpočtu, řekl včera novinářům místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
 

"Základ bude v tom, že budou vykáceny nebezpečné, přerostlé a přestárlé dřeviny. Bude doplněna nová výsadba a udělány nějaké menší úpravy terénu. Tak, aby i tato část města mohla sloužit k procházkám a pohodě," řekl Jakobec. Práce by měly začít letos na podzim, aby jich převážná část byla provedena v období vegetačního klidu do jara roku 2020. Rozvojová péče o rostliny v lesoparku by pak měla pokračovat další tři roky.

Součástí úprav by mělo být vyhrazení části svahu pro sáňkování dětí. Právě svah u rozhledny byl v minulosti oblíbeným místem pro dětské zimní radovánky, protože je orientován severně a sníh tam dlouho vydržel. Upravená sáňkařská dráha, která byla v projektu obnovy původně v plánu, na místě nakonec nevznikne, pročištění lesoparku od přestárlých stromů by ale mělo sáňkování umožnit.

S úpravou dříve zanedbaného lesoparku začalo město v roce 2017. V části území už jsou nové stezky a odpočinková místa, byly tam také vykáceny staré stromy a vysázeny nové. První etapa stála 4,7 milionu korun, druhou etapou bude obnova lesoparku dokončena.

Zdroj videa: Regionzapad.cz


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist