https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sokolov-omezi-na-ctyrech-mistech-sekani-travy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sokolov omezí na čtyřech místech sekání trávy

28.6.2019 00:09 | SOKOLOV (ČTK)
Sokolov se přidá k dalším městům v Česku, která kvůli suchu změní režim sekání trávy. / Ilustrační foto
Sokolov se přidá k dalším městům v Česku, která kvůli suchu změní režim sekání trávy. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | PIVISO / Flickr
Sokolov se přidá k dalším městům v Česku, která kvůli suchu změní režim sekání trávy. Většina trávníků ve městě se nadále bude sekat běžným způsobem, čtyři vybrané plochy ale nechá město až do konce sezony bez sekání, řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS). Město tak chce zjistit, zda volný růst trávy přispěje k lepšímu zadržení vláhy nebo větší rozmanitosti druhů hmyzu.
 

"Vybrali jsme čtyři místa, kde seče budou provedeny až na konci roku. Jedno místo je mezi parkovištěm a bývalým areálem pekárny Sopek. Další místo je v Areálu zdraví, v areálu Bohemia a na sídlišti Vítězná. Tyto plochy budou osazeny cedulkami, aby občané viděli, že louky zůstávají nesečené ne kvůli naší neschopnosti, ale že opravdu chceme vyzkoušet, jak tam květena a celá situace bude vypadat," řekl Jakobec.

V Areálu zdraví je už nyní výrazně vyšší tráva na části plochy vedle hřiště pro psy, na sídlišti Vítězná jde o velkou louku za mostem přes Lobezský potok nedaleko areálu Baníku. I v areálu Bohemia zůstane neposečená pouze část prostranství.

Běžně se tráva v Sokolově v centru seká zhruba desetkrát až jedenáctkrát ročně, na ostatních plochách asi třikrát až pětkrát do roka. Tráva se stále bude sekat nakrátko, jako tomu bylo zvykem doposud. Město zatím nebude nesečené plochy dosívat například směsí lučních travin, podle Jakobce by to pravděpodobně nemělo efekt.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

28.6.2019 07:01
nemusí pršet, stačí když kape...
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist