https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/soud-v-c.-lipe-se-zacne-zabyvat-kauzou-nelegalniho-zabijeni-tygru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Soud v České Lípě se začne zabývat kauzou nelegálního zabíjení tygrů

21.1.2019 00:25 | Č. LÍPA (ČTK)
Tygr má podepřené končetiny, aby se nezkazila kůže. Její cena je od 50 do 100 tisíc Kč.
Tygr má podepřené končetiny, aby se nezkazila kůže. Její cena je od 50 do 100 tisíc Kč.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Celní správa
Okresní soud v České Lípě by se dnes měl začít zabývat kauzou nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. V případu jsou tři obžalovaní, mezi nimi je i sedmašedesátiletý provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík Berousek.
 

Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty všem třem hrozí trest do pěti let vězení. Kromě Berouska je obžalován i pětatřicetiletý preparátor Miloš Hrozínek a šestapadesátiletý Xuan Vu Le, jenž podle policie trestnou činnost organizoval a hotové produkty zpracované z těl tygrů prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa.

Podle zjištění policie zvířata dodával Berousek a preparátor tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Vietnamec produkty, které jsou v jeho komunitě velmi žádané, a proto dobře zpeněžitelné, odebíral. U preparátora našli policisté mrtvého tygra střeleného do oka a krku, aby střela neporušila cennou kůži. Policie při domovních prohlídkách zajistila také čtyři kůže, tygří drápy a další tygří produkty včetně masoxu a tygřího vína. Našla i sadu varných nádob a forem používaných pro výrobu produktů tradiční asijské medicíny z částí tygřích těl a zajistila přes 1,8 milionu korun v hotovosti.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist