https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/soud-v-usa-zamitl-zalobu-deti-a-mladeze-na-vladu-kvuli-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Soud v USA zamítl žalobu dětí a mládeže na vládu kvůli klimatu

20.1.2020 00:16 | WASHINGTON (ČTK)
Federální odvolací soud ve Spojených státech v pátek zamítl žalobu proti klimatické politice vlády, kterou vznesla skupina dětí a dospívající mládeže. / Ilustrační foto
Federální odvolací soud ve Spojených státech v pátek zamítl žalobu proti klimatické politice vlády, kterou vznesla skupina dětí a dospívající mládeže. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Federální odvolací soud ve Spojených státech v pátek zamítl žalobu proti klimatické politice vlády, kterou vznesla skupina dětí a dospívající mládeže. Informovala o tom agentura Reuters, podle které je to tvrdá rána tomuto významnému případu, kdy mladí lidé viní vládu, že ohrožuje jejich budoucnost.
 

Odvolací soud se v poměru dva ku jednomu shodl na tom, že žalující, kterým bylo v době podání žaloby osm až 19 let, neměli v případu odpovídající právní postavení. Soud rovněž konstatoval, že problémy vznesené v žalobě by měly řešit jednotlivé složky federální vlády.

Současná americká vláda republikánského prezidenta Donalda Trumpa odmítla podřídit hospodářské zájmy ekologii, což vyústilo v odstoupení USA od pařížské klimatické dohody z roku 2015. Dokument si klade za cíl zpomalit globální oteplování. Trump také v minulosti využil svých exekutivních práv k omezení regulace škodlivých emisí a vytvořil legislativní podmínky pro rozvoj těžby, hlavně černého uhlí. Opatření odůvodnil snahou rozšířit pracovní příležitosti a snížit nezaměstnanost.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VN

Vilém N

20.1.2020 08:00
To se nám to agituje, to se nám to žaluje a demostruje. Když nám vlastně nic nehrozí, že? Vzali jste nám budoucnost, vzali jste nám dětství. Bijeme se v prsa na twiteru a facebooku a neseme zelenou vlajku nové revoluce.

Tak vidím žalující stranu. Kdo z nich by jel třeba do Afriky se připoutat na bránu dolů na vzácné kody, které mají ve svých iphonech? Víte, tam co dřou děti, kterým selhávají ledviny z chemikálií a nedemonstrují, že jim vzali dětství.

Nebo by jeli třeba demonstrovat proti rtuti v Afrických řekách?
https://hlidacipes.org/cinska-zlata-horecka-v-africe-tezba-nici-krajinu-i-mistni-obyvatelstvo-urady-priviraji-oci/

Ale tak třeba cesta v jachtě přes Atlantik je zhruba vrchol hrdinství.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

20.1.2020 18:45
Kdyby byli mladí slušně vychovaní, tak by (pra)rodičům děkovali za to, že tak dobře řídili společnost a umožnili jim se narodit do nejvyspělejší části světa s dobrým a stále se zlepšujícím životním prostředím.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

21.1.2020 07:42
to vše zavinily sdělovací média že dávají té pomatené gretě tolika prostoru !
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist