https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/spanelsko-zatklo-dva-nemce-obchodujici-s-chranenymi-zelvami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Španělsko zatklo dva Němce obchodující s chráněnými želvami

23.8.2018 00:34 (ČTK)
Kriminalisté tam objevili přes 1100 želv a 750 vajec náležejících k 62 různým druhům. / Ilustrační foto
Kriminalisté tam objevili přes 1100 želv a 750 vajec náležejících k 62 různým druhům. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | matera / Pixabay
Španělská policie zadržela dva Němce, kteří provozovali nezákonný obchod s chráněnými želvami na Mallorce. Oznámily to včera místní úřady, podle nichž policie narazila na ostrově na "největší nelegální želví farmu v Evropě".
 

Kriminalisté tam objevili přes 1100 želv a 750 vajec náležejících k 62 různým druhům. Mezi nimi našli například i sladkovodní želvy amboinské původem z jihovýchodní Asie, které jsou na pokraji vyhynutí. Další druhy jsou z Mexika, Spojených států a Kanady, kde jsou rovněž přísně chráněné.

"Mezi želvami zabavenými během operace je 14 z 50 nejohroženějších druhů," informovala podle agentury AFP ve svém prohlášení policie, která živočichy předala do specializovaného centra.

Kromě obou Němců policie zatkla také španělského majitele obchodu v Barceloně, který se specializuje na prodej exotických zvířat v Katalánsku. S dvojící "udržoval úzkou spolupráci".

Kromě obvinění z nezákonného obchodu s ohroženými druhy jsou zadržení podezřelí rovněž z praní špinavých peněz.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist