https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stado-slonu-urazilo-v-cine-500-kilometru-a-je-u-sedmimilionoveho-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stádo slonů urazilo v Číně 500 kilometrů a je u sedmimilionového města

2.6.2021 18:53 | PEKING (ČTK)
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Foto | Xavier Sandel / Flickr.com
K sedmimilionovému čínskému městu Kchun-ming se dnes přiblížilo stádo 15 slonů, kteří před nedávnem opustili z neznámých důvodů přírodní rezervaci na jihu Číny a od té doby urazili vzdálenost 500 kilometrů. Sloni při své cestě způsobili škody v zemědělství za 6,8 milionu jüanů (22,3 milionu Kč) a úřady se je nyní snaží udržet mimo obydlené oblasti, napsala agentura AP.
 

Stádo, žijící v oblasti poblíž města Pchu-er, známé pěstováním čaje, mělo původně 16 členů. Dva sloni se ale vrátili domů, zatímco jedno mládě se během cesty narodilo. Dnes byli chobotnatci spatřeni v okolí města Jü-si, asi 20 kilometrů od Kchun-mingu.

Skupinu slonů sleduje 360 lidí se 76 auty a devíti drony, napsala agentura Nová Čína. K odlákání zvířat od města je jako návnada využívána potrava, vztyčeny byly bariéry. Policie v provincii Jün-nan, která hraničí s Vietnamem, Laosem a Barmou, rovněž blokuje dopravu tam, kde sloni přecházejí silnice.

Expert na slony Čchen Ming-jung agentuře Nová Čína řekl, že se jedná o nejdelší migraci slonů zaznamenanou v Číně. Podle Čchena je možné, že stádo má "nezkušeného vůdce, který ho zavedl na špatnou cestu". Agentura Nová Čína rovněž připomněla, že v lesních porostech je stále méně jedlých rostlin, což vytváří na zvířata tlak, aby se přesouvala do jiných oblastí.

Minulý týden se zmíněné stádo slonů procházelo šest hodin po městě E-šan, jehož obyvatelé byli varováni, aby neopouštěli domovy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

2.6.2021 19:16
Pusťte bratry domů!
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

2.6.2021 22:01
Sloní rodinka si vyrazila na čundr a vzali to z gruntu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist