https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-pokracuje-s-akci-poznej-sveho-farmare-zmensuje-ale-pocet-akci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stát pokračuje s akcí Poznej svého farmáře, zmenšuje ale počet akcí

20.8.2020 11:50 | PRAHA (ČTK)
Dvě poznávací akce, v muzeu a na Farmě Liška v jižních Čechách, se již uskutečnily. Sobotní prohlídky farem nyní budou pokračovat 22. srpna na Našem Hospodářství v Královéhradeckém kraji.
Dvě poznávací akce, v muzeu a na Farmě Liška v jižních Čechách, se již uskutečnily. Sobotní prohlídky farem nyní budou pokračovat 22. srpna na Našem Hospodářství v Královéhradeckém kraji.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ministerstvo zemědělství i letos přes problémy s koronavirem pokračuje sedmým ročníkem v projektu Poznej svého farmáře. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí úřadu Vojtěch Bílý. Stát ale dále redukuje počty zapojených farem. Předloni jich bylo 15, loni deset. Letos jich je sedm, osmá akce se již uskutečnila v Národním zemědělském muzeu. Celkem na akce stát vyčlenil 1,5 milionu korun, loni šlo o dva miliony Kč.
 

Kromě propagace zemědělství jde podle mluvčího o propojení spotřebitelů přímo s farmáři. "V rámci propagace se inzeruje v tisku a běží spotová kampaň ve vybraných rádiích, prezentace akce na portálu cestovního ruchu Kudyznudy.cz a dalších portálech místních kulturních středisek. Také je zajištěn roznos letáků v okolí konání akce," řekl Bílý k akcím, které by měly představit lokální zemědělce.

Dvě poznávací akce, v muzeu a na Farmě Liška v jižních Čechách, se již uskutečnily. Sobotní prohlídky farem nyní budou pokračovat 22. srpna na Našem Hospodářství v Královéhradeckém kraji. První zářijový víkend se otevřou brány Biofarmy pod Hájkem v Libereckém kraji, o týden později se představí Ekostatek Vlkaneč ve středních Čechách.

Druhou polovinu září budou zájemce lákat Horňácká farma v Jihomoravském kraji, 26. září půjde o podnik Kurkovy bedýnky v Královéhradeckém kraji. V sobotu 3. října seznam akcí uzavírá Ekofarma Bošina také v Královéhradeckém kraji.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JD

Jiří Daneš

21.8.2020 13:22
Výsledky jsou směšné. V tržní ekonomice, která upřednostňuje trvalý růst (zisků), jde o nesmysl. Máme na vybranou, buď neviditelnou ruku trhu, nebo selský rozum, který mimo jiné říká, že žádný strom neroste do nebe.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist