https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/statni-garance-za-ekologicke-skody-klesly-o-12-miliard-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Státní garance za ekologické škody klesly o 12 miliard Kč

5.9.2018 00:15 | PRAHA (ČTK)
Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci června 141,3 miliardy korun. / Ilustrační foto
Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci června 141,3 miliardy korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci června 141,3 miliardy korun. V meziročním srovnání tak garance klesly o 11,6 miliardy korun. Vyčerpáno bylo 40,5 miliardy korun. Vyplývá to z pravidelného materiálu, který včera ministerstvo financí předložilo pro informaci vládě. Od roku 1991 do konce loňského roku ministerstvo uzavřelo ekologické smlouvy s garancemi za více než 175,7 miliardy korun.
 

Stát ve smlouvách vlastníkům zamořených území slíbil, že jim odstranění ekologických škod zaplatí. Závazek je právně vymahatelný a při jeho nesplnění státu mohou hrozit žaloby nebo arbitráže.

Ve srovnání s koncem června 2017 se o šest snížil počet subjektů, se kterými má MF uzavřenou smlouvu. Aktuálně tak má MF smlouvu se 146 firmami. Seznam společností s platnou ekologickou smlouvou zveřejňuje MF na internetu.

V březnu 2017 MF informovalo, že všechny zakázky na odstranění starých ekologických škod chce ministerstvo financí zadat do deseti až 12 let. Zakázky zadá ve veřejných soutěžích a očekává, že celková cena bude zhruba 30 miliard korun.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist