https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/statni-zemedelsky-fond-rozdeli-2-82-miliardy-korun-na-trvale-travni-porosty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Státní zemědělský fond rozdělí 2,82 miliardy korun na trvalé travní porosty

24.2.2022 00:33 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začíná rozhodovat o dotacích na ošetřování trvalých travních porostů. Mezi 12.238 žadatelů bude z Programu rozvoje venkova rozděleno 2,82 miliardy korun. Vyplývá to z tiskové zprávy fondu, kterou má ČTK k dispozici.
 

Jedná se podle něj o podporu ze skupiny Agroenvironmentálně-klimatických opatření (AEKO) a navazujících závazků (NAEKO). "Jejich cílem je motivovat zemědělce k ochraně a zlepšení životního prostředí při hospodaření na zemědělské půdě," řekl dnes vedoucí oddělení metodiky environmentálních podpor fondu Jan Borský.

Základní titul je podle Borského určený na údržbu travních porostů ve volné krajině. Tituly nadstavbové se pak zaměřují na údržbu cenných stanovišť na travních porostech ve zvláště chráněných územích a také v oblastech chráněné soustavy Natura 2000. Opatření je ve formě pětiletého závazku.

Dotace je vyplácena na hektar půdy s trvalým travním porostem a je podmíněna dodržením minimální a maximální úrovně chovu hospodářských zvířat v období od 1. června do 30. září v každém z pěti let. O podporu se mohou ucházet subjekty, které hospodaří alespoň na minimální výměře půdy. Přehled sazeb pro jednotlivá podopatření je uveden v Příručce pro žadatele 2021.

Náměstkem ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) pro ekologické zemědělství, komodity, výzkum a vzdělávání se 22. února stal Petr Jílek. Ve funkci se chce věnovat zejména dalšímu rozvoji ekologického zemědělství s důrazem na produkci biopotravin.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PP

Petr Pekařík

25.2.2022 16:03
A z jakých zdrojů bude nakoupeno krmení pro vlky ?
Odpovědět
Katka Pazderů

Katka Pazderů

4.3.2022 11:25
Nad 550 zatravnit, nad 800 zalesnit. Péči o krajinu má zajistit MŽP, ne MZe.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist