https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/strazci-parku-v-islamabadu-zahledli-levharty-nerusi-je-lide
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strážci parku v Islámábádu zahlédli levharty, neruší je lidé

18.5.2020 00:22 (ČTK)
V islámábádském Národním parku Margalla Hills byli viděni levharti. / Ilustrační foto
V islámábádském Národním parku Margalla Hills byli viděni levharti. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Levharti, šakali a další tvorové žijící v islámábádském Národním parku Margalla Hills si užívají klidu v době, kdy je park uzavřen v rámci opatření proti šíření koronaviru. Jakmile zmizely davy návštěvníků a kondičních běžců, kteří obvykle plní jeho cestičky, zaznamenali strážci parku nárůst zvířecí aktivity a zahlédli i jindy "neviditelné" levharty, napsala agentura AFP.
 

Fotopasti, které jsou v parku nainstalované, zachycují snímky zvířat, která se vydávají zkoumat místa, kde dříve měla strach z lidí. "Zaznamenali jsme velký nárůst zvířat, která jsou v parku k vidění," řekl AFP strážce parku Imrán Chán, který není nijak příbuzný se stejnojmenným pákistánským premiérem. Kolem cestiček se tak potulují levharti, zvědaví šakali i zablácení divocí vepři.

"Příroda se zotavuje, když tu nejsou návštěvníci. Zvířata se tu bezstarostně toulají, což je pro džungli dobré znamení," dodal Chán. V parku žije 38 druhů savců, 350 ptačích druhů a 34 druhů plazů včetně 27 hadů. A objevují se i nové druhy - například motýli, které tu strážci nikdy předtím neviděli.

Nejde o první případ, kdy karanténní opatření ve světě přinesla úlevu volně žijícím zvířatům, která se začala vydávat do městských oblastí. Ve velšském městě Llandudno se objevilo stádo volně žijících koz a vylidněné ulice San Franciska přišli prozkoumat kojoti.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist