https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/straznici-v-brne-nahaneli-uprchleho-pstrosa-edu-velikonocni-utek-se-mu-nezdaril
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strážníci v Brně naháněli uprchlého pštrosa Edu, velikonoční útěk se mu nezdařil

11.4.2023 00:17 | BRNO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Strážníci v Brně-Bystrci v neděli naháněli uprchlého pštrosa Edu, kterému se podařilo přeskočit plot. Lapili ho díky utvořené rojnici, informoval mluvčí městských policistů Jakub Ghanem.
 

Na operační středisko strážníků telefonovala oznamovatelka v neděli po poledni, že velkého opeřence viděla utíkat směrem na Kamechy. "Vypadal prý naštvaně a volající měla strach, aby cestou někoho nepokloval," uvedl mluvčí.

Rychle běhající pták zaměstnal kromě místní hlídky i strážníky poříční jednotky a odchytovou službu městské policie. Čtyři uniformovaní muži a jedna žena ho museli nahánět společně, pštros totiž dokáže vyvinout rychlost okolo 60 kilometrů v hodině.

"Klíčové proto bylo zvolit správnou taktiku, a tak pětice strážníků utvořila rojnici a pštrosa Edu zaplašila ke křoví nedaleko Kohoutovické ulice. Když už neměl kam ustupovat, strážníci ho společnými silami lapili a opatrně přenesli do odchytového vozu," uvedl mluvčí.

Pštrosi se dokážou velmi účinně bránit kopáním a slouží jim k tomu vnitřní prst podobný kopytu. Může být poměrně nebezpečnou zbraní. Vyplašený pták jednoho ze strážníků podle mluvčího skutečně lehce pokopal na holeni. Majitelka si opeřence převzala po 14:00 a vysvětlila, že se mu podařilo přeskočit vysoký plot.

Strážníci v Brně stejně jako v jiných městech nejčastěji odchytávají zatoulané psy či kočky. Sem tam si ale musejí poradit i s kurióznějšími odchyty. V minulosti strážníky zaměstnala například mula stojící na autobusové zastávce nebo ovce, které komplikovaly provoz na dálnici. Opakovaně chytali také klokana Skippyho, který úspěšně prchal z farmy v Horních Heršpicích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

11.4.2023 06:01
Strážníci nehonili pštrosa, ale emu Edu. A ten je o dost menší...
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.4.2023 08:30 Reaguje na Karel Zvářal
Vše je jenom o úhlu pohledu a měřítku. Když jsem byl hodně malý, označil jsem jako pštrosy i krůty u příbuzné na dvorku.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

11.4.2023 08:42 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Měli jsme v ročníku studenta z A., který byl na zápočtu ze zoologie a při poznávačce říkal jen "malá mis, velká mis" (myšleno myš). Vzhledem k tomu, že my bychom se asi těžko za půl roku naučili celou jejich faunu, tak nakonec prošel.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist