https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/straznici-v-brne-odchytli-hroznyse-kralovskeho-byl-vedle-popelnic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strážníci v Brně odchytli hroznýše královského, byl vedle popelnic

7.10.2023 00:20 | BRNO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Strážníci v Brně - Starém Lískovci o minulém víkendu odchytli hroznýše královského, byl vedle popelnic. Skončil v rukou odborníka, informovala mluvčí městských policistů Markéta Skřivánková. Strážníci nejčastěji odchytávají zatoulané psy či kočky, exotická zvířata, jako byl tento škrtič, jsou raritou.
 

Na linku městské policie volal kvůli zvířeti jeden z obyvatel Dunajské ulice v neděli odpoledne. "Na zemi mezi obrubníkem a oplocením kolem popelnic se choulil mohutný, zhruba metr a půl dlouhý had. Strážníci operačního střediska městské policie sem proto vyslali zkušeného kolegu odchytové služby společně s hlídkou psovodů," popsala mluvčí.

Hnědo-žlutě zbarvený hroznýš královský podle ní nebyl příliš aktivní, zřejmě kvůli studené dlažbě. Strážník tedy nejprve opatrně vyzkoušel jeho reakce. "Po pečlivém zhodnocení všech okolností vzal nakonec obezřetně hada do ruky. Druhý kolega mu mezitím přidržoval velký vak, do kterého pak strážník odchytové služby městské policie hroznýše opatrně vložil, a hned nato odvezl k odborníkovi," uvedla mluvčí.

Strážníci v Brně stejně jako v jiných městech nejčastěji odchytávají zatoulané psy či kočky. Sem tam si ale musejí poradit i s kurióznějšími odchyty. V minulosti strážníky zaměstnala například mula stojící na autobusové zastávce nebo ovce, které komplikovaly provoz na dálnici. Opakovaně chytali také klokana Skippyho, který úspěšně prchal z farmy v Horních Heršpicích.

Ke kuriózním případům patří i jízda osamocené tibetské dogy tramvají, která před několika lety přicestovala linkou číslo 5 na Mendlovo náměstí. Ukázalo se, že do tramvaje pravděpodobně nastoupila už v Zábrdovicích. Stejnou tramvají se svým majitelem pravidelně jezdívala ke známým, kteří vlastní fenu, z jejíhož vrhu pes pocházel. Psí cestovatelku ale tehdy zradila nepravidelnost v jízdním řádu, tramvaj totiž nezajížděla až na Poříčí, jak bylo zvykem, ale končila už ve smyčce na Mendlově náměstí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Uhrovič

7.10.2023 10:54
Manželka mě taky občas něco vyhodí do odpadků, co tam nepatří.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist