https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesky-kraj-uzavre-dalsi-memorandum-ke-stavbe-privadece-podel-d3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeský kraj uzavře další memorandum ke stavbě přivaděče podél D3

31.3.2023 11:48 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Středočeský kraj uzavře další memorandum ke stavbě přivaděče podél budoucí dálnice D3. Stvrdit ho chce se společností Voda Želivka, ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a mělo by se týkat vyjasnění vzájemných vztahů připravovaných investic. Rozhodla o tom rada kraje, uzavření memoranda musejí schválit ještě zastupitelé, informoval ČTK mluvčí kraje David Šíma.
 

Podle radní pro životní prostředí a zemědělství Jany Skopalíkové (Piráti) je cílem technická koordinace a vzájemná informovanost o návrhu trvalých a dočasných záborů a ochranných pásem obou staveb. Týkat se to má i budoucího majetkoprávního vypořádání, nájmů pozemků a podobně. "Chceme se také vzájemně informovat o aktuálním harmonogramu přípravy obou staveb a dalších relevantních skutečnostech," dodala Skopalíková.

První memorandum k přivaděči kraj stvrdil v roce 2020 se společností Úpravna vody Želivka (nyní Voda Želivka). Další dohoda z loňského roku byla čtyřstranná a kromě Vody Želivka se k ní připojili také vlastníci skupinových vodovodů, které provozně souvisí s novým přivaděčem. Šlo o dobrovolný svazek obcí Vodovodní přivaděč Javorník – Benešov a Účelové sdružení obcí Posázavský vodovod.

Nový vodovod bude kopírovat trasu budoucí D3, náklady jsou podle dřívějších informací odhadovány na jednu miliardu korun. Součástí stavby je 64,5 kilometru vodovodních řadů včetně čtyř vodojemů a čtyř čerpacích stanic.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Katka Pazderů

Katka Pazderů

31.3.2023 22:39
Je to super. Akorát ta D3 přes Posázaví nepovede.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist